«

»

Palava hlásí: připraveno!-3

Tak, a je to zde! Finále MTB „Vrchoviny“ pohostí, stejně jako ve dvou předchozích rocích, Blansko. A vůbec nepochybuji, že i letos to bude na Palavě po všech stránkách  OK. Skutečnost, že je poslední závod „honorován“ dvojnásobným počtem bodů, doufám zajistí i odpovídající počty startujících, který si tento výborně organizačně zabezpečený závod na parádních tratích bezesporu zaslouží! Vždyť ještě v žádné z kategorií (alespoň si to myslím, mýlím-li se, neváhejte mě na to upozornit) není před velkým finále rozhodnuto o vítězi! A to už tady dlouho nebylo…

Mimořádná zpráva: Pavel Holec zraněn!

Jedna ze výrazných osobností letošní MTB „Vrchoviny“ v kategorii mužů ELITE, vítěz z Knínic,  Pavel Holec (Nativesport), si v rámci přípravy na finálový závod v Blansku zlomil v úterý klíční kost! Je to pro Pavla opravdu velká smůla… Letos závodil ve výborné formě a v sobotu měl velkou šanci na zisk hlavní trofeje za r. 2023… Pavla na dálku pozdravujeme a přejeme brzký návrat do sedla jeho biku! 

Už v úterý, 12. září, mi vzorní pořadatelé, ústy svědomitého ředitele závodu Jirky Pantůčka, hlásili úplnou připravenost a sjízdnost tratí! Takže trénovat a najíždět tratě už můžete jako o život! Podobně jako ve Velenově, i zde se lesní pasáže neobešly bez těžby dřevní hmoty, ale i zde vše dobře dopadlo, a oblíbené tratě jsou identické s těmi loňskými. Mrkněte na již dávno rozhodčími schválené propozice: PDV-2023_blansko_propozice-3

Dvojnásobný bodový bonus je určitě pro všechny móóóc, móóóc motivační! Ten rajdr, který má celkové vítězství ve své kategorii po závodě ve Velenově na dosah a zvítězí i v  Blansku, bude brát – logicky – vše! Ale i jezdec ze zadnějších pozic průběžného celkového pořadí OPEN, se díky vítězství ve finále může prosmýknou ke zlatému poháru! A ještě připomenu další důležitý bod Rozpisu 2023: i letos budeme na slavnostním Večeru vítězů vyhlašovat rozšířenou  – „velkou bednu“: to jest prvních pět nejlepších v každé kategorii. Takže i ten rajdr, který, který je aktuálně mimo dosah prvních tří pohárových míst, se může díky dvojnásobnému bodovému bonusu z Blanska, na „velkou bednu“ prosadit! Zkrátka: v sobotu se přijeďte o tu „hrču“ bodů, co je v sázce, „na férovku“ poprat! Bude to stát určitě za to!

Z loňského závodu v Blansku by měl zlato v sobotu obhajovat Jan Zatloukal (Nutrend Specialized Racing), který zde tehdy po parádním souboji s Petrem Šichem (loni MORAVEC Team) vyhrál o 20 vteřin.  Není vyloučeno, že by se souboj mohl zopakovat i letos. Petr Šich jezdí  „Vrchovinu“ hojně (vyhrál poslední závod ve Velenově), Honza Zatloukal zase zazářil v polovině července v Bukové. Změří síly i v Blansku? Uvidíme… Ženám zde loni kralovala Silvie Holoubková (HEAD PRO TEAM). Ta letos ale ještě na „Vrchovině“ nestartovala… Na rozdíl od loni v Blansku druhé, Kristýny Koscové (v r. 2022 reprezentovala P2R Bike Team), která v tomto roce vyhrála už tři závody a je v čele průběžného pořadí.

A ještě dvě poznámky: zde uvádím průběžné pořadí bodování „Grad Slam“, jehož je závod v Blansku čtvrtým a posledním závodem: Pořadí Grand Slam. Že i zde platí „tuplované“ finálové body, nemusím připomínat… No a ta druhá poznámka se týká termínu a místa slavnostního Večeru vítězů PDV 2023. Vzhledem k respektu letošního termínového kalendáře TOI-TOI Cupu se jednoznačně rýsuje jako optimální termín 4. listopadu 2023 (sobota), buď opět v kulturním domě obce Suchý  nebo v kulturním domě sousední obce Žďárná. Nebojte se: v průběhu října to „rozsekeneme“ a dáme Vám na těchto www „wčas wědět“..!

Plánky tratí Velké ceny Blanska:
  • odrážedla

  • kategorie do 6-ti let

  • kategorie 7-8 let

  • zaváděcí kolo pro kategorie od 9-ti let po dospělé

  • hlavní trať (od 9-ti let po dospělé

  • parkování