«

Do třetice..!

Ano, po třetí zavítá MTB Pohár Drahanské vrchoviny do legendární Vysočina arény, která je hlavním sportovním  centrem Nového Města na Moravě. Po letech 2018 a 2019 jsme tedy zpět v místech, které psaly a stále píší, historii světového MTB sportu. A shodou okolností je letošní Vrchovinová  „race“ v NMnM třetím závodem letošního, už 23. ročníku tradičního MTB seriálu  pro všechny věkové kategorie. 

Velmi agilní formace Bike Team Nové Město na Moravě pod taktovkou Petra Kopřivy stojí za touto, móóóc, móóóc sympatickou a chválihodnou aktivitou! Bikery BT NMnM, kteří jsou už po léta stabilní ozdobou MTB „Vrchoviny“ nemusím snad nikterak zvlášť představovat. A když se pořádání závodu ujme někdo tak na slovo vzatý, můžeme si být jisti, že nás v neděli čeká ve Vysočina aréně určitě parádní závod!

Pořadatelé chtěli původně na akci využít (tak jak tomu bylo v letech 2018 a 2019) klasické WC tratě. Ale na nich budou o víkendu probíhat závody orientačních bikerů. Ale nevadí: lokalita poskytuje na uspořádání „Vrchovinového“ závodu dostatek jiných kvalitních terénů… „Ano potvrzuji, závody budou na jiných místech, resp. na druhé straně Vysočina arény, v místech starého černého singletracku, okolo nynějších biatlonových a lyžařských tratí v lese Plačkovec.“ Toto mě s předstihem upřesnil ředitel závodu Petr Kopřiva.

Zde mrkněte na propozice PDV-2024_NMNM_propozice, níže jsou uvedeny plánky tratí, přičemž trať závodu odrážedel bude situována na asfaltové cestě před startem. Samozřejmě nechybí ani důležitá informace v souvislosti s parkováním.

No a ještě ve stručnosti zavzpomínejme na závody zde v letech 2018 a 2019. Při premiéře v r. 2018 vyhrál Martin Haman (Superior Riders), před Michalem Kozlem (Superior MTB Team) a legendou MTB „Vrchoviny“, Jirkou Ošťádalem (Enjoy Riding Team). Mezi ženami byla tehdy nejrychlejší Johana Kolašínová (Sup girls). O rok později zde  „eliťákům“ vládl už Petr Šich (MORAVEC Team), v ženách zvítězila Tereza Nesetová (In – Life Cycling Team). Petr Šich, který aktuálně jezdí v barvách Superior Riders, vyhrál oba úvodní závody letošní „Vrchoviny“: jak v Babicích nad Svitavou, tak i v Jinačovicích. A  já pevně věřím, že nejen Petra Šicha, ale i další české MTB „bombarďáky“  uvidíme v akci i v neděli!

No a jako vždy Vás poprosím, abyste do Vysočina arény přivezli sluníčko! V Jinačovicích jste to zvládli skvěle! Těšíme se na Vás!

Plánky tratí: 
  • Trať 6-8 let (0,48 km):

 

  • Trať 9 -14 let (2,60 km):

 

  • Trať 15 let a starší (3,30 km):