«

»

Slavnostní Žďárná!

Definitivní tečku za 23. ročníkem MTB Poháru Drahanské vrchoviny udělal o prvním listopadovém pátku slavnostní Večer vítězů, který poprvé pohostil parádně zmodernizovaný kulturák ve Žďárné. Tak, jako v předchozích letech, i tentokrát jste „poctivě“ zaplnili sál a už – dá se říci – tradiční akce, kterou kromě „Vrchovinových“ šampionů ozdobila i nejedna VIP osobnost – měla i tentokrát – hlavně díky Vám – „šmrnc“!

Ze zástupců pořádajících obcí, kteří Vám povětšinou předávali trofeje, chyběli jen Ti z Vendolí. Premiéru měl ve Žďárné VIP host „nejvýajpovitější“ a zvlášť milý: mnohonásobný Mistr světa v biketrialu, Václav Kolář, který za námi přijel z nedalekého Blanska. Také poprvé jsme měli tu čest mezi námi přivítat i Vám dvě vcelku neznámé a tím trochu tajemné  paní „I“:  Irenu MeidlovouIvanu Grosovou, které vedou prodejnu Sabe v Blansku a jsou to právě ony, co se Vám pravidelně starají o medaile a samozřejmě i o poháry. K naší velké radosti nechyběli ani „Kohouti“ z Kohoutovic (v čele s Jardou Bláhou) kamarádi skvělého Československého cyklisty-silničáře a z r. 1972 vítěze prestižního etapového Závodu míru, v r. 1986 bohužel tragicky zahynuvšího – Vlastimila MORAVCE. 

 MOCKRÁT VÁM DÍKY!!!

Maruška byla docela „magnetem“ večera a středem pozornosti se stala ještě, když zástupce SDH Benešov, pan Petr Švancara st. jí předal finanční dar 5.000.- Kč, slíbený benešovskými hasiči po místní Velké ceně, která se letos jela 1. července. Jak se říká: „Slovo dělá muže…“ A hasiči z Benešova jsou zcela jistě muži na svém místě! MOC DÍK I VÁM!!!

Při vyjmenovávání vzácných hostů nesmím zapomenout, ještě na dva, resp. na tři: nechyběl zakladatel soutěže, Ing. Alois Hložek, který opět věnoval poháry nejlepším štafetám. A tentokrát předal cenné trofeje, nesoucí jeho jméno,  dokonce hned  pěti (!) nejlepším týmům..! A moc nás taky potěšila osobní účast sester Elišky a Aničky Hanákových. Holky, které od odrážedel postupně prošli na MTB „Vrchovině“ snad všemi dívčími kategoriemi a MTB řemeslu se zde prakticky vyučily, jsou nejen velkými talenty a přísliby pro budoucnost českého ženského bikingu, ale mimo to mají ve Žďárné trvalé bydliště a my jsme byli moc rádi, že naše pozvání neodmítly. A účastny byly – jak jinak – akčně, aktivně: předávání pohárů „Vrchovinovým“ šampiónům zvládli stejně výborně, jako jejich starší kolega, Mistr světa v biketrialu – Vašek Kolář. No a já jen ještě připomenu, co víte všichni: prapor letos skomírajícího českého bikingu pozvedla nejvýše na Mistrovství světa ve Skotsku 4. místem v kategorii juniorek právě Eliška (Elli) Hanáková!

A tak jediný VIP host, který v onen první listopadový pátek ve Žďárné opravdu chyběl, byla senátorka a patronka PDV, Mirka Vítková, kterou bohužel zkosila viróza… Škoda… Každopádně velký dík i Mirce, za její soustavnou  podporu MTB „Vrchoviny“!

Slavnostní ceremoniály se i letos odehrály ve třech blocích, přičemž první přestávku pořadatelé z  MORAVEC Teamu zpestřili soutěžemi pro děti a ve druhé přestávce se premiérově losovala – tombola! O šťastné vítěze se postarala svojí šťastnou rukou – kdo jiný? Maruška Zouharová!

Starý král nezemřel: ať žije (staro)nový Král! Obhájce nejprestižnější trofeje v elitní kategorii mužů z loňského roku, Adam Sekanina (Pell´s Factory Team) neměl letos – podle jeho slov – příliš času na ježdění, závodění trénink… A to se nutně muselo v těžké konkurenci projevit. Stihl vlastně jenom jediný závod – v Bukové… A tak se hlavní trofej vrací do rukou Petra Šicha (Superior Riders), kterému se letos dařilo nejen na „Vrchovině“, ale i v MTB Českém poháru! Dáte mi asi za pravdu, že legendární „Stanley Cup“ je za letošek ve správných rukou!

Rekordní počet vyhlášených Osobností MTB „Vrchoviny“ zaznamenal letošní ročník: celkem 5! Účastníci však mohli zatleskat jenom dvěma z nich: Ing. Aloisi Hložkovi a Marušce Zouharové. Obětavé Mirka Vítková a Lenka Tlamková se omluvily kvůli zdravotním potížím a excelentní fotograf, František Čefelín absentoval pravděpodobně ze stejného důvodu… Třem oceněným a ve Žďárné chybějícím  samozřejmě ceny předáme při nejbližší vhodné příležitosti.

Na závěr už jen jedna poznámka: že Vás MTB „Vrchovina“ baví, to víme z Vaší pravidelné hutné účasti na našich závodech. Že se jí ale dostane ocenění na úrovni Jihomoravského kraje, to jsme opravdu nečekali… A přesto se stalo… Za r. 2022 získala tato volnočasová aktivita ocenění v rámci Ceny „Křesadlo“, kterou každoročně vyhlašuje naše krajská metropole Brno. A  kdo že nás tam nominoval? Hádejte… Zde je nápověda…. A ještě jedna nápověda: onen muž byl mezi Vámi osobně přítomen, jako VIP osobnost,  na Večeru vítězů ve Žďárné… A když jsem od dvou sympatických paní „I“ ze Sabe Blansko přebíral ještě i další cenu, tak jsem si říkal: „I když to ze všech stran pořád schytávám, možná, že to naše snažení zase tak špatné není…“

Fotky  ze slavnostního Večera vítězů MTB Poháru Drahanské vrchoviny jsou  zde: