«

»

„Vrchovina 2024“

Termínový kalendář MTB „Vrchoviny“ pro r. 2024 je hotov. Čítá letos nakonec sedm závodů, přičemž jedna z tratí bude „zbrusu“ nová a jedna, tak říkajíc, staronová… Za novou „štací“ v Babicích nad Svitavou stoji aktivita agylního a úspěšného týmu Open Cycling Academy Brno a návrat do Mekky českého bikingu, do novoměstské  Vysočina arény, to je pro změnu iniciativa dalšího bezva fungujícího MTB týmu – BIKE Team Nové Měso na Moravě!

Dále jsme rádi, že nadále „klíčí MTB semínko“ v Jinačovicích, kde se po loňské úspěšné „ostré“ premiéře jede i letos. Další čtyři destinace jsou tradiční, tratě závodů v Boskovicích, Blansku, Benešově, a Velenově jsou Vám dobře známé už z minulých let. Ve Velenově bude po loňských problémech v lesních pasážích okruhu (další lokalita s masivní těžbou dřeva) trať možná „z gruntu“ jinak… Boskovice, Blansko a Benešov – zde mělo být vše, více-méně, beze změn.

O plánovanou pauzu ještě letos požádala Žďárná, kde budování kanalizace  finišuje stavbou čistírny odpadních vod. Nicméně již dnes je jisté, že to bude opět Žďárná, která  pohostí v listopadu slavnostní Večer vítězů. I v Bukové se v r.2024 buduje: v kulturním domě, který Vám při místní Velké ceně vždy poskytoval zázemí, je ve výstavbě nová kuchyně a rekonstruují zde i „wécéčka“. Po dohodě pauzírují letos i Knínice. Nicméně v r. 2025 by měli všechny tři jmenované obce „naskočit ze střídačky“ a jít s námi opět do akce!

V Protivanově a Kořenci, a stejně tak letos i (na poslední chvíli) i v Okrouhlé tamní zastupitelé pořádání závodu „zelenou“ nedali. To ale vůbec nevadí, v rámci aktivit MORAVEC Teamu zpravidla neříkáme nikomu „musíš“, ale „můžeš“… A pořadatelská rotace konec-konců není od věci, tím spíš, že nemáme zájem, aby „Vrchovina“ v budoucnu počtem závodů „bobtnala“. Nechť je zde radši kvalita, než kvantita a taky pořád platí ono okřídlené, že „někdy méně, bývá více..!“

Tak jako mě, snad i Vás asi potěšilo časové rozprostření seriálu. Jednotlivé závody nejsou moc „nalepeny“ na sebe, prázdninový červenec bude letos opět úplně volný a finiš v Blansku je v tradičním termínu a s dostatečným předstihem před startem cyklokrosařské sezóny.

Nepochybuji, že i letos zažijeme na MTB „Vrchovině“ nejen parádní bikové bitvy, ale hlavně  již zažitou, takřka  „rodinnou“ pohodovou atmosféru, protknutou duchem kamarádství a přátelství. A budeme ruku v ruce pokračovat v naší společné letité snaze: udělat něco užitečného pro děti, vyplnit aktivně jejich volný čas, někam je na pohodu, smysluplně směřovat…

No vidíte: zase jsem se „zakecal“ a málem bych zapomněl na to hlavní… Ta moje hlava… Vždycky na něco zapomenu..! Takže:

MTB Pohár Drahanské vrchoviny 2024 – 23. ročník – termínová listina:
  1. 20.04. (sobota) – Babice nad Svitavou
  2. – 01.06. (sobota) – Jinačovice
  3. – 16.06. (neděle) – Nové Město na Moravě
  4. – 29.06. (sobota) – Benešov
  5. – 17.08. (sobota) – Boskovice
  6. – 31.08. (sobota) – Velenov
  7. – 14.09. (sobota) – Blansko – finále

Takže, je odstartováno, jdeme na to! S postupem času sledujte tyto www čím dál častěji, aby Vám v souvislosti s 23. „Vrchovinou“ nic podstatného neuniklo!

A ještě dvě důležité zprávy: Maruška Zouharová, která od Vás po závodě odebírá startovní čísla a předává Vám lístek na, zaslouženou odměnu – tj. občerstvení, má už pro Vás připraveno několik desítek náramků! A nejen to: jak se – i díky Vám – zlepšuje její motorika, pracuje na zcela nových výrobcích pro Vás! „Bratrstvo Marušky“ bude tedy provázet a zdobit MTB „Vrchovinu“ i letos..!

Ta druhá zpráva je bohužel smutná… V pondělí, 26. února 2024 po poledni zemřel pan Karel Všetula, bývalý výborný cyklista-silničář, zakládající člen cyklistického oddílu MORAVEC, letitá opora našeho pořadatelského týmu – a především co by dvorní fotograf seriálu. Ano… Po Standovi Kovářovi, Frantovi Paděrovi, Honzíkovi Šindelářovi a Radku Kalinovi jsme ztratili dalšího skvělého muže… Na přelomu listopadu a prosince loňského roku jsme s Karlem, dědečkem dvou našich výborných začínajících bikerek Elišky a Aničky Hanákových, oslavili jeho sedmdesátiny… Teď už na nás pohlíží – jak pevně věřím – z cyklistického NEBE… Nezapomeneme na Tebe, Karle… A moc, moc dík za všechno..!

Tady je pro Vás, kdo jste měli Karla Všetuly rádi, důležitá informace: karel…