«

»

Bikové Babice! -2

Zcela novou destinací se v letité historii MTB Poháru Drahanské vrchoviny stává obec Babice nad Svitavou, kde již tuto sobotu odstartuje premiérovým závodem (PDV-plakat A5-2024-NAHLED) již jeho, v pořadí 23. ročník! Za novou tratí, stojí v podstatě dvě klíčové veličiny: kvalitní MTB tým Open Cycling Academy Brno, ale hlavně pan Kamil Šnedar, který, co by „velitel“ této inovativní bikové race, na sebe vzal tíhu odpovědnosti uspořádání „overtury“ letošní „Vrchoviny“! 

Zkušeným bikovým „kozákům“ určitě není výše uvedené jméno neznámým. Ano, Kamil Šnedar stojí nejen za svojí obchodní aktivitou Cyklobest, ale byl to on, kdo se v r. 2006 postaral tehdy o uspořádání jednoho ze závodů Českého poháru horských v Brně -Vinohradech.

Pořadatelský tým pod jeho taktovkou, je již samozřejmě v plné práci a minulou sobotu jsem  měl možnost se o tom osobně přesvědčit: v ten den probíhalo generální čištění lesních pasáží tratí přičemž  v průběhu tohoto týdne bude vše pokračovat tak, abyste v pátek, 19. dubna mohli od 17.00 vše s předstihem „prubnout“. Trochu  nás mrzí, že počasí se do soboty změní a teploty půjdou znatelně dolů. Ale pevně věříme, že na sněhu se závodit nebude! A kovaný biker vydrží hodně..!

Vlevo mrkněte na propozice, na kterých zaujme hlavně délka hlavního okruhu. Vzpomínáte? Když v minulém století biking (nejen) v českých zemích začínal, byly takové delší okruhy zcela  běžné..! Svědomití pořadatelé pro Vás připravili celkem pět traťových variant , přičemž centrální zázemí závodu je situováno na prostorné travnaté ploše v rámci místního sportovního areálu s krásným dětským hřištěm včetně. K dispozici Vám budou i dvě prostorná parkoviště. Že je už asi 14 dnů spuštěna prezentace na první závod, to Vám ani nemusím připomínat… A ještě jedna informace: v Babicích se nepojedou štafety, boje o Poháry Ing. Alose Hložka odstartují až 1. června v Jinačovicích.

Čerstvá zpráva od pořadatelů k dnešnímu dni (čtvrtek 18.04.2024): Tratě jsou již kompletně vyznačeny (vyjma startovního a cílového prostoru) a je tedy již možno na nich s předstihem trénovat!

Plánky tratí:
  • odrážedla

  • do 6-ti let

 

  • 7-8 let

 

  • 9-14 let

 

  • junioři-kadeti, dospělí

No a zbývá uveřejnit ještě oficiální plakát závodu v Babicích:

V sobotu to tedy – už po „dvacátétřetí“ – vypukne! Z VIP osobností nebude určitě chybět vozíčkářka Maruška Zouharová, která se Vás už nemohla dočkat..!  Naopak: chybět bude na premiéře patronka seriálu, senátorka Mirka Vítková, která se omluvila, a se kterou se  uvidíme až 1. června v Jinačovicích! Takže v sobotu jdeme „ostře“ na to! Těšíme se na Vás!

V sobotu bude v sázce 18 sad takovýchto medailí: