«

»

Grand finále…

… je takřka přesně po pěti měsících  tvrdých MTB „Vrchovinových“ bojů – zde! V sobotu 16. dubna 2022 to ve Valchově „vypuklo“ a v sobotu, 17. září 2022 to vyvrcholí velkým finále na oblíbených, technicky i profilově náročných, blanenských tratích. Bude to možná hodně těžké: předpověď počasí je opět mizerná… Meteorologové straší chladem a deštěm (zatím ne sněhem)… Navíc, ještě v sedmi kategoriích se bude bojovat o zlaté poháry… Takže nás – podle všeho – čekají  dramatické bikerské bitvy po všech stránkách nejtvrdšího kalibru! Určitě si letošní Blansko nenechte ujít, i kdyby třeba padaly ony pověstné „trakače“…!

Tým pracovitých pořadatelů, pod vedením Broňka Friedla je už v plné práci a hlásí na tratích a v zázemí závodu oproti loňskému roku jen minimální, kosmetické změny. Petr Šich (MORAVEC Team) a Jana Pavlíková z Oslavan, to jsou z loňska vítězové  Velké ceny naší okresní metropole v elitních kategoriích. Zatím co Petr Šich je po nemoci zpět a ve formě (vítěz z Kořence, druhá místa v Knínicích a Velenově), Jana Pavlíková se letos na „Vrchovině“ ještě letos neobjevila a bylo by pro všechny velkým překvapením, kdyby svůj loňský triumf přijela do Blanska obhajovat. Když už jsme u elitní kategorie žen: právě toto je jedna z oněch  sedmi kategorií, ve které ještě není o celkové vítězce rozhodnuto!

V dětských kategoriích to jsou kupodivu chlapci a děvčata na odrážedlech, kde ještě nejsou také jména celkových vítězů známa. Před desátou dopolední bude ale v sobotu i v těchto kategoriích jasno. Ve druhém bloku startů půjde „o všechno“ při souboji mladších žáků. Jmenovitě se rozhodne mezi Adamem Březinou, Adamem Pražanem a Tomášem Niklem (všichni z týmu SPORTREG), kteří si letos jakoby medailové pozice předplatili a svádí mezi sebou – závod od závodu – úžasné a hlavně vyrovnané souboje! (Nedali si pokoj ani v Jinačovicích!) Nevěřím, že by tomu bylo v Blansku jinak… Určitě tento závod bude asi největším „magnetem“…

Otevřená je i kategorie juniorů/kadetů a i obě veteránské kategorie ještě neznají celkového vítěze… A o ženách ELITE již byla řeč. Těchto sedm tajenek je nejlepší pozvánkou na sobotní MTB sport v Blansku! Chybět nebude ani start štafet a i zde jsme zvědaví, zda se některé z formací podaří přerušit vítěznou šňůru týmu „BATOH„, která čítá již tři první místa v řadě za sebou… Snad nebude pršet  a děti si budou moci zařádit (a tím se možná i zahřát) na skákacím hradu, ani cukrářský stánek by opět neměl chybět… A ani Maruška… A třeba zde zažijeme i nějakou tu milou a nečekanou návštěvu… A určitě nebudou chybět ani domácí hvězdy již Evropského formátu: Josef Kuchař s Nikolou Bradáčovou… Každopádně avizovaného chladu se nebojte: pro děti jsou od vzorných pořadatelů připraveny nadprůměrné dávky teplého čaje a pro dospělé (ne-řidiče) – grog a možná i „svařák“… Či také čaj, káva (s rumem?)… Ať už bude v sobotu počasí jakékoli, nenechte si závod ujít a přijeďte! Zde jsou rozhodčími schválené propozice  PDV-2022_blansko_propozice  a níže mrkněte na plánky tratí.

  • Odrážedla

  • do 6-ti let

  • 7-8 let

  • zaváděcí kolo pro kategorie od 9-ti let po dospělé

  • hlavní trať (od 9-ti let po dospělé)

  • parkování

V sobotu se na Vás na Palavě těšíme!