«

»

Start PDV odložen…-3

Bohužel, ani v posledním květnovém týdnu není ještě jasno, kdy a kde letošní MTB „Vrchovina“ odstartuje. Souběžně s aktuálním  rozvolňováním proticovidových opatření probíhají jednání se zástupci obcí, které by mohly úvodní závod pohostit. I když stále není tato otázka uspokojivě zodpovězena, vkládám tuto aktualitu, abyste byli „v obraze“ a – tak říkajíc – v centru vyjednávacího dění. Co je tedy ve věcí konfigurace termínového kalendáře jubilejní „Vrchoviny“ 2021 nového a již jistého?

Zcela jistě se letos nepojedou závody ve Valchově, Okrouhlé, Žďárné a Protivanově. Zástupci těchto  obcí se jejich pořádání v letošním roce již definitivně vzdali, k původně třem obcím (Žďárné, Okrouhlé a Valchovu) přibyl  i Protivanov.  Vše tedy nasvědčuje tomu, že podobně jako loni, se kola MTB „Vrchoviny“ roztočí v Benešově. Rozdíl bude jen v tom, že to bude tentokrát o 14 dnů dříve. Takže jak vypadá termínová listina v její aktualizované druhé červnové verzi?

Jen potvrdím, že počítáme s tím, že zřejmě hned v rámci prvního závodu (s největší pravděpodobností tedy 3. července v Benešově) předáme loňským celkovým vítězům  „Vrchoviny“ dlužné poháry. Celkem 90 kousků již hodně  netrpělivě čeká na své právoplatné majitele… Pardon, promiňte, omlouvám se: 91 pohárů je v očekávání… Za loňský rok bude navíc udělen i „Pohár pro osobnost MTB „Vrchoviny“ 2021″. No a Vy si zatím můžete v prestižních sázskařských kancelářích tipnout, kdo že bude laureátem této ceny?