«

»

Zbylo sedm statečných..!

V loňském roce COVID19 zeštíhlel jinak obvykle jedenáctidílnou MTB „Vrchovinu“ na pouhých pět závodů. Letos to vypadá přece jen o trochu lépe: nakonec máme termínovou listinu, čítající sedm velkých cen a startujeme – podobně jako loni – už tuto sobotu, 3. července,  závodem na nejvýše položené trati – v Benešově.

Tak jsme se přece jen dočkali a trpělivost přinesla růže – nejen bikerům…. Snad klesající trend koronavirové nákazy bude nadále přetrvávat a my budeme moci jubilejní, dvacátou „Vrchovinu“ odjet alespoň v jeho stávající, sdmidílné verzi. Oproti minulému týdnu monitorujeme tedy ještě jednu změnu: nepojedou se nakonec Jinačovice, nicméně napřesrok by se i tady závodit mělo. Termínový kalendář má tedy aktuálně tuto podobu:

 

Teď už ale se pojďme zaměřit na benešovskou premiéru. Jak už bylo dříve avizováno, dojde k zásadním úpravě „velké-dospělé“ tratě, jejíž podstatná část je aktuálně zcela neřešitelná z důvodu masivní těžby v rámci kůrovcové kalamity, která zde  v uplynulém roce proběhla a ještě bude probíhat… V zásadě jsme nuceni se vrátit k úplně původní trati, kterou před 20-ti lety zkonfiguroval Milan Šafář, a na které v minulých ročnících závodily kategoriie starších žáků a žákyň. Tratě věkových kategorií do mladších žáků včetně, které do lesa nevedly, zůstanou v podstatě beze změn.

Další důležitou zprávou pro Vás je, že platí to, co jsme také již dříve předesílali: v sobotu rozdáme dlužné poháry celkovým vítězům MTB „Vrchoviny“ 2020. Protože se tímto jednotlivá vyhlášení vítězů časově protáhnou, nebude součástí závodu v Benešově souboj štafet. V dalších šesti závodech už ale štafety budou, takže o pohár zakladatele seriálu, Ing. Aloise Hložka se soutěžit bude! Pravidla pro štafety, stejně, jako propozice na benešovskou „race“ a další zprávy z přípravy úvodního závodu, hledejte na těchto stránkách už zítra. Na závěr této aktuality ještě připomenu jednu věc, které jste si ale už asi všimli: on-line přihlášení na první závod je spuštěno (v menu klikněte na „PŘIHLÁŠENÍ 2021“, přihlašovat tímto způsobem se můžete do pátku, 2.7.2021 do 21.00 hodin.