«

»

Okrouhlá hodně napověděla!

Předposlední MTB „Vrchovina“, která se odjela minulou sobotu na mistrovských tratích v Okrouhlé, dala v převážné většině kategorií odpověď na otázku, kdo si po finálovém závodě v Novém Městě na Moravě odnese poháry za celková prvrenství v pořadí OPEN. V prestižní kategorii mužů ELITE je po sobotním třetím místě již jistým celkovým vítězem Jiří Ošťádal (ENJOY Rining Team), který tak obhájil svůj loňský triumf! Blahopřejeme! „Střídání stráží“ proběhne ale v kategorii žen, kde po brněnské Evě Adamové převezme titul za r. 2018 Kristýna Koscová (TS Bohemia Kross Racing). I k ní letí už nyní naše gratulace!

Opět bezmála dvoustovka rajdrů svedla na tratích „U Pazderny“ tvrdé souboje, které se určitě početné přítomné divácké komunitě musely líbit. Náboj měly beze sporu poslední popolední starty a právě především závod mužů ELITE stál za to. Na startu se na „Vrchovině“ opět po čase objevil Milan Fajt (Eurofoam Team), který, podobně jako Emil Hekele (Emilio jede) v Knínicích hodně proháněl svoje generačně o dost mladší soupeře! Po prvním kole dokonce vedl, pak se ale stal obětí vlastního smrtícího tempa, které nasadil, které ale „unesli“ jeho mladší soupeři. Ve druhém kole převzal otěže lídra jeden z favoritů – Michal Kozel (Superior MTB Team) a díky rovnoměrnému, strojovému tempu už před sebe do konce závodu nikoho nepustil! Byť se o to snažil jnak „Korunní princ“ letošní MTB „Vrchoviny“ Zdněk Skyba (Force Team – letos podruhé druhé místo) či „liška“ PDV a obhájce loňského prvenství z Okrouhlé, Jirka Ošťádal. V tomto pořadí dojeli na medailových pozicích zmínění rajdři v rozmezí minuty,což svědčí o vyrovnanosti závodu. Milan Fajt, který zpočátku hodně „tvrdil mziku“ bral v cíli nakonec nepopulární „bramboru“…

Minutu po „eliťácích“ vyrazili na svůj společný závod junioři a kadeti a tento start ozdobil svojí účastí i domácí borec,šestý nejlepší kadet z MČR letos v Peci pod Sněžkou, Tomáš Tlamka „Contador“ (Nutrend Specialized Racing). A „Rudý ďábel“ potvrdil úlohu favorita beze zbytku. Nejen, že jistě vyhrál svoji kategorii, ale spolu s Filipem Konečným (BATT Nové Město na Moravě) dostihli poměrně brzy i čelo závodu mužů ELITE. Napodobili tak Honzu Zatloukala (Nutrend Specialized Racing) z Bukové, či Jakuba Zemene (Short Bike Academy Opletal) z Knínic, kdy tito dva další skvělí bikeři předvedváděli podobnou spanilou jízdu, jako Tlamka s Konečným minulou sobotu v Okrouhlé.

Kořením „race“, které opět přálo počasí (noční déšť zkropil tratě právě tak optimálně a v průběhu dne převládalo polojasné až oblačné počasí s teplotami pro bikery v optimálním „levelu“ kolem 20°C) byl polední závod štafet, ve kterém trio „MORAVEC 1“ (Amálie Gottwaldová, Eliška Hanáková a Martin Gottwald) profitovalo z přítomnosti dospělého závodníka, kdy právě finišman Martin Gottwald na posledním úseku dokázal „přetlačit“ svého finišujícího soka  – Vojtu Neradila, který se spolu se svými parťáky z TUFO Cyklozákladny Otrokovice Annou Hudečkovou a Honzou Hudčkem mohl v cíli radovat ze zaslouženého stříbra.

Z dětských startů byl určitě zajímavý svou dramatičností závod mladších žáků. Ondra Matula (TUFO Cyklozákladna Otrokovice) opět vyhrál, když tentokrát o tři vteřinky udolal Lukáše Rašku (Short Bike Academy Opletal) a o 20 vteřin pak Martina Haluzíka (Cykloteam Kolárna). Při neúčasti na „Vrchovině“ letos neporažené Lucie Koudelkové (MORAVEC Team – dala přednost MTB závodům ve Vysokém Mýtě), si brousili zuby na zlato její dvě týmové kolegyně, Justýna Novotná s Barborou Janovskou. Rybník jim ale v sobotu „vypekla“ výborně jedoucí Agáta Slámková (Cyklocteam), která si tak připsala premiérové „Vrchovinové“ vítězství. Suverénními vítězstvími pak na sebe upozornily hned tři objevy letošní „Vrchoviny“: Samuel Zítka (BATT Nové Město  – kat.do 6 let), Samuel Mucha (SK JIří team – kat. 7-8 let) a Sára Škubalová (TUFO Cyklozákladna Otrokovice – kat. 7-8 let). Dravé „mladé pušky“ letos na PDV vystrčili růžky! Z tohoto pohledu to jsou pro budoucnost českého bikingu určitě dobré zprávy! Zde mrkněte na kompletní výslekový servis a „tuť“ na čtyři supr fotogalerie (díky Karle a Jardo!):

Na Okrouhlé se odjela minulou sobotu nejen letošní předposlední „Vrchovina“, ale i předposlední z pěti závodů zařazených do kategorie nejvyšší obtížnosti – Grand Slam. A i v této neoficiální soutěži, ve které je celkový vítěz oceněn soudkem piva, je již s předstihem rozhodnuto o vítězi: je jím – kdo jiný než – Jirka Ošťádal (ENJOY Riding Team), který má po čtyřech Grand Slamech (Benešov, Valchov, Boskovice a Okrouhlá, zbývá závod v NMnM) na svém kontě 260 bodů a v Novém Městě již nemůže být předstižen. Pořadí dalších čtyř borců za Jirkou je „totok“: 2. Aleš Zatloukal (Kola Koblížek) 176 b., 3. Michal Kozel (Superior MTB Team) 150 b., 4. Tomáš Vrbacký (Lelekovice) 126 b., 5. Petr Šich (MORAVEC Team) 116b.