«

»

Velké finále!-2

Přesně 132 dnů uplyne  na sváteční pátek 28. září od chvíle, kdy v rámci Velké ceny Benešova, která byla 19. května prvním závodem 17. ročníku MTB Superior Colorprofi Poháru Drahanské vrchoviny 2018, poprvé šlápli rajdři celkem 18-ti věkových kategorií do pedálů! Seriál, který se protáhl pěti měsíci a zavítal do tří Krajů vyvrcholí symbolicky premiérově v Mekce českého bikingu, v Novém Městě na Moravě, v jeho Vysočina aréně. I když je ve většině kategorií o celkových vítězích už po závodě v Okrouhlé jasno, pevně věříme, že si vyznavači MTB „Vrchoviny“ páteční finále na tratích, kkteré svým potem zkrápěli takoví rajdři, jako Schurter, Absalon, Kulhavý, Hermida, Fontana či Cink, nenechají ujít!

V pondělí jsme s šéfem areálu, Honzou Skřičkou dohovořili detaily akce. Pro bikery je nejdůležitější informace asi ta, že prostor startu a cíle bude situován na komunikaci za hlavní budovou, která sousedí se střelnicí. Vedou nás k tomu dva důvody: 1. snadný dosah lesních terénů, 2. nebudeme nijak překážet přípravám na MČR v letním biathlonu, které bude od soboty ve Vysočina aréně probíhat.

Zde je již hlavní rozhodčí, Terezou Hlubinkovou schválená  verze propozic: 11.-PDV-2018_nmnm_propozice a níže už uvádíme trasy jednotlivých okruhů, které už vidíme jednoznačně jako definitivní. Oproti původnímu plánu se  – v souladu se schválenými propozicemi  redukuje počet okruhů na tři. Znovu připomínám, že v rámci pátečního závodu bude vyhlášeno kromě prestižního celkového pořadí OPEN i celkové pořadí jezdců z pořádajících měst a obcí – pořadí OBCE. Tato aktualita bude průběžně doplňována o informace ze stavu příprav. Ty zahájíme „mlíkováním“ ve středu odpoledne, načasovat práce chceme tak, aby bez potíží proběhla ve čtvrtek od 17.00 hodin plánovaná prohlídka tratí. Na co se můžete tedy těšit nad rámec dosavadních desíti závodů? Zatím prozradím  už dvě jisté skutečnosti: firma Superior bude mít v prostoru startu a cíle svůj stan, kde budou předváděna kola – modely r. 2019. Druhou novinkou je to, že hned dva startovací oblouky budou instalovány v rámci novoměstských tratí!

V pondělí jsem slíbil, že Vám v úterý prozradím, která z pořádajících obcí bude odměňovat ve které kategorii 5 nejlepších závodníků v pořadí OPEN… Ano, i letos bude v celkovém pořadí OPEN vyhlášeno v každé kategorii pět nejlepších rajdrů. A protože sliby se mají plnit nejenom o Vánocích,  „tuť“ je tabulka, která Vám napoví, od koho možná právě Vy nebo Ty, jako jeden z TOP 5 v celkovém pořadí, obdržíte –  obdržíš věcné ceny: Rozdělení kategorií obcím – finále NMnM. Nadále platí:  „hoďte sem voko“ radši každý den, přípravy na „Grand Final“ jsou ve „full“ proudu! A všiml si toho i oficiální server Vysočina Arény...

  • Trať 600m

  • Trať 1800m

  • Trať 2600m

  • Pro srovnání – trať, na které se jezdí závod SP