«

»

Návrat do Bukové!

Po plánované roční přestávce se na letošní čtvrté MTB „Vrchovině“ setkáme tuto sobotu opět v Bukové. Z Jihomoravského kraje se se tedy posouváme do kraje Olomouckého a nevím jak Vy, ale já se do Bukové opět moc těším!

Závod v Bukové je totiž už po léta pověstný svojí pohostinností, výborným občerstvením, pohodovou atmosférou, slunečným počasím… Precizní a kreativní pořadatelský tým, pod vedením „staronového“ starosty obce Buková, pana Milana Kolíska, je v tomto týdnu již v plné práci a vůbec nepochybuji, že v sobotu zde budeme opět  všichni společně, jako ony pověstné „ryby ve vodě“!

Traťové změny jsou oproti r. 2021 jsou vskutku jen decentní a to především ve smyslu zkrácení délky okruhů řádově o desítky – stovky metrů. I zde jsou pořadatelé nuceni respektovat zájmy  soukromého majitele pozemků, po kterých zčásti okruhy vedou. Lehce inovované plánky  najdete na konci této aktuality. Dominantou místních hlavních okruhů je průjezd protipovodňovým poldrem, který ale, vzhledem k aktuálnímu suchému počasí, bude podle všeho vlhký jen minimálně… Propozice na závod studujte zde: PDV2023_Buková_propozice Technické pasáže v poldru si tedy tentokrát užijete – s největší pravděpodobností – „za sucha“. Připomenu i  unikát tratí v Bukové: starty na všech třech variantách okruhů jsou v opačném směru, než je dojezdy do cíle. Pro Ty z Vás, kdo jste zde už závodili, žádná novinka, nováčci s tím asi problém mít, podle mě,  nebudou a tuto zvláštnost „vstřebají“ velmi rychle!

Velká cena Bukové je jedním z posledních kvalitních závodů před blížícím se MTB „mistrákem“ v Bedřichově. Ten se pojede hned o následujícím víkendu. Že by jsme tedy mohli očekávat účastnický rekord? Uvidíme…!

Z předloňska zde v elitních kategoriích budou obhajovat vítězství Honza Neset (Enjoy Riding Team) a Ester Svobodová  (Brno-Šlapanice). Obě tato jména aktuálně letos ve „startovkách“ nezaznamenáváme, takže se dají čekat na „bukovském elitním trůnu“ radikální změny! Lídrem mezi muži je po benešovské „race“ Marek Letev (TUFO CZ Otrokovice), pronásledován dalšími dvěma „bombarďáky“ – Petrem Šichem (Superior Riders) a Pavlem Holcem (Nativesport). Bodové rozestupy mezi nimi nejsou velké… Jsme tedy zvědavi, jaká se sejde v sobotu konkurence. Každopádně: ani Bukovou si nenechte ujít! Těšíme se na Vás! A sluníčkové počasí s sebou!

Plánky tratí: