«

»

Na pořadu je „Horka“!

MTB Pohár Drahanské vrchoviny pokračuje třetím podnikem v sobotu 1. července na nejvýše položené trati celého seriálu. Velká cena Benešova se jede nepřetržitě už 23 let! (Galerii vítězů v elitních kategoriích si můžete nastudovat zde: Sponzoři, galerie vítězů.) Bohužel, klasický okruh, na kterém se nejvyšší bod hlavní tratě, kopec „Horka“ 720 m.n.m., zdolával celkem 3x je toho času pravděpodobně nenávratně ztracen… 

Důvody jsou v zásadě dva: kůrovcová kalamita minulých let způsobila masivní těžbu v této lesní lokalitě a samozřejmě následné vysazování nového porostu. Vlastník pozemků, Lesy ČR, nám už v loňském roce povolili uspořádání MTB závodu pouze za podmínky, že pro stavbu tratě budou – vzhledem k „čerstvému“ osazení nového lesního porostu – použity výhradně stávající lesní cesty.  Jsme rádi alespoň za toto s vírou, že jak mladý les nabere sílu a zotaví se, bude snad možné pokusit se alespoň z části v budoucnu stávající   trať znovu vylepšovat a co nejvíc se s ní opět přiblížit té  klasické, předchozí… Uvidíme, jak se to bude dařit…

V sobotu tedy pojedeme v zásadě přesně po těch tratích, co loni. Plánky jednotlivých okruhů uvádím na konci této aktuality, „oprášené“ propozice studujte zde: PDV-2023_Benešov_propozice. Hlavní práce na stavbě jednotlivých okruhů proběhnou ve středu, ladit vše budeme ve čtvrtek a v pátek. Snad nebude problém s počasím: aktuální předpověď je značně neurčitá... Nicméně nějaké trvalejší deštivé počasí by o víkendu snad hrozit nemělo.

Před rokem zde v elitní kategorii mužů vyhrál Adam Sekanina (Pell´s Factory Team), kterého toto vítězství nasměřovalo k pozdějšímu zisku prestižní trofeje. Adama jsme ale zatím na prvních dvou „race“ v Jinačovicích a Okrouhlé na startu neviděli a je otázka, zda se konečně v Benešově konečně objeví? Chce-li populární „Stanley Cup“ obhájit, je nejvyšší čas, aby se do toho opřel! Mezi ženami byla loni nejrychlejší Hana Krejčí (OCA) a ani ona ještě na „Vrchovině“ letos nestartovala. Tak věřme, že se oba na Benešově konečně zase objeví!

Dále jsme zvědavi, jak tentokrát budou regionální týmy (Drahanský Sport Team, ACT leraK,  MORAVEC Team…) odolávat tlaku těch „přespolních“. Jejich atak jsme  jasně viděli především na Okrouhlé, kde se v tom nejlepším světle předvedl především tým Petra Formánka – TUFO Cyklozákladna Otrokovice. Na položené otázky budeme znát už brzy odpověď..! Takže v sobotu zamiřte neomylně do Benešova u Boskovic na třetí MTB „Vrchovinu“! Určitě nebudete litovat! A přivezte zase – jako do Jinačovic – sluníčko..!

Plánky jednotlivých tratí jsou k omrknutí „tuť: