«

»

Konečná stanice…-3

Pomyslný rychlík jménem MTB Superior Colorprofi Pohár Drahanské vrchoviny 2019 spěje nezadržitelně do své „cílové stanice“, kteroužto bude  finálový závod v Mekkce českého bikingu – v Novém Městě na Moravě. Již tuto sobotu  svedou bikeři různého věku jako například, Sára Škublová, Klára Šteflová, Nikola Brdáčová, Víťa Suchánek, Jirka Ošťádal či Martin Haluzík, finálové boje na tratích, po kterých se proháněli v minulosti či teprve nedávno takové veličiny světového bikingu jako  Nino Schurter, Julien Absalon, Jose Antonio Hermida, Jaroslav Kulhavý či Mathieu Van der Poel… Už tato skutečnost dává závodu punc výjimečnosti, a když k tomu připočteme, že ve čtyřech kategoriích ještě konečné vítěze neznáme, určitě byste si finále ve Vysočina Aréně neměli nechat ujít..!

Tím spíš, že předpověď počasí je na toto roční období   v celku příznivá a taky možná i proto, že bonusem akce bude atraktivní  závod štafet, který je –  především díky iniciativě mladých závodníků – na sobotu opět vypsán. Mrkněte na propozice: 11.-PDV-2019_nmnm_propozice[1850] Magnetem posledního závodu určitě bude rozuzlení a odtajnění čtyř jmen celkových vítězů, která ještě nejsou známá: tentokrát nás opravdu ale nečeká otázka formátu zda Losna nebo Mažňák, či Klaus nebo Zeman… V NMnM se bude rozhodovat mezi Dvořáčkovou a Kolářovou (odrážedla), Halásem  a Zítkou (7-8 let), Hanákovou a Gottwaldovou (11-12 let)  a taky mezi  Friedlem a Lipenským (13-14 let). Nebude nad to uvidět tyto definitivní souboje „live“ – tj. na živo… V elitních kategorii mužů a zde loni byl loni  nejrychlejší Martin Haman (Superior Riders), když v zajímavém závodě porazil týmového kolegu Michala Kozla a Jirku Ošťádala (Enjoy Riding Team). Martin Haman se však letos n „Vrchovině“ ještě neobjevil, takže jeho případná obhajoba pozice vítěze je s otazníkem. Stejné je to v případě nejlepší ženy z loňska, kterou byla Jolana Kalošínová (SUP Girls). Ani ona se od té doby na MTB „Vrchovině“ neobjevila… Jsme sami zvědaví, kdo z eliťáků vyrazí do boje na „světových tratích“ letos…

Ve Vysočina Aréně nás naleznete na stejném místě, jako v loňském roce. Prostor startu a cíle bude opět situován na asfaltové komunikaci mezi lesem a střelnicí (je to patrné z níže uváděných plánků), poblíž zbrusu nového, asfaltového pumptracku, který byl prvně zakomponován do tratě letošního  závodu Světového poháru a ve zkrácené podobě  bude součástí i „malého“ okruhu 450 m, na kterém budou kroužit na bicyklech jak děti do 8 let, tak i účastníci týmového závodu štafet. Druhá traťová variace, o distanci 1700 m,  je již situována do lesního terénu a „pohostí“ kategorie 9-14 let. No a „full“ varianta č. 3,  pak bude připravena pro rajdry mládí od 15-ti let a starší. A jak si níže z plánků můžete ověřit, v obou těchto tratích jsou traťovým virtuosem Vlastíkem Odehnalem „zakomponovány“ bikery oblíbené pasáže: „Mitas Chois“ a „Rock´n´roll“, přičemž se samozřejmě počítá s objízdnými variantami pro ty závodníky, kteří si zatím na tyto záludné traťové pasáže nebudou troufat…

Hlavní práce, co se týče vyznačení tratí, proběhnou ve čtvrtek, 19. září, vše se „doladí“ a dotvoří v pátek 20.9. tak, aby v ten den od 17.00 mohli již všichni bez omezení na závod dle libosti potrénovat. Součástí finále bude – podobně, jako loni, prezentace generálního partnera MTB „Vrchoviny“, firmy Superior, která zde předvede hlavně  nabídku svých brněnských prodejen BB Cyklosport. Neměla by samozřejmě za dané situace chybět „generalita“ společnosti v čele s šéfem fy. Velsbike s.r.o., Alešem Balabánem. No a protože vyhlašování celkových vítězů tentokrát proběhne v měsíci listopadu na samostatném „Večeru vítězů Poháru Drahanské vrchoviny 2019“ (podrobnosti se dovíte právě při sobotním finále v NMnM), bude po závěrečném vyhlášení vítězů závodu akce pokračovat posezením pro všechny  formou decentní „after party“..! Takže ani finále MTB „Vrchoviny“ si v žádném případě nenechte ujít! Těšíme se na Vás!

A ještě jedna – pro Vás zajímavá novinka: Na finálový závod bude použita čipová časomíra. Pro Vás – závodníky – to nebude znamenat žádnou finanční zátěž – záloha na čip se vybírat nebude. Jenom Vás poprosím o součinnost při dojezdu do cíle závodu: o počkání v určeném prostoru na odebrání čipu. V průběhu startů jednotlivých kategorií si zde budete moci ověřovat výsledky.

A další, důležitá informace, související se závěrem letošního ročníku MTB „Vrchoviny“: že se bezprostředně po závodě v NMnM  nebudou vyhlašovat celkoví vítězové v pořadí OPEN a OBCE a že se tak stane až na samostatném slavnostním Večeru vítězů Poháru Drahanské vrchoviny 2019, to už je pro Vás – více / méně – známá věc. Už ale víme přesné datum, čas a místo konání, tj. termínová definitiva: do diáře si tedy zapište: pátek 8. listopadu 2019, od 17.00 hodin v kulturním domě obce Suchý u Boskovic.

Plánky tratí:

Do trati bude z části vřazen asfaltový pumptrack, proto je důležité, aby hlavně děti do 6-ti let jízdu po něm ještě před  závodem dobře potrénovali.