«

»

Knínice za sucha?-2

V pořadí devátý závod 17. ročníku MTB Superior-Colorprofi Poháru Drahanské vrchoviny pohostí už tuto sobotu městys Knínice a podle aktuální předpovědi počasí by se – na rozdíl od loňského roku – zde mělo jet na suchých tratích. Věříme, že se do třetice (po Bukové a Boskovicích) naplní scénář v tom smyslu, že ve dnech a hodinách před závodem bude aktuálně suchá a vyprahlá trať nějakým tím deštíkem zkropena, aby byla v sobotu, co se týče vlhkosti, pro závodníky zcela optimální!

„Val di Sole“ – jak se od loňské premiéry  po zásluze trati přezdívá, je dalším „majstštikem“ z dílny traťového specialisty MORAVEC Teamu, Vlastíka Odehnala a rajdři by si tuto ryze přírodní, jezdivou a vyváženou trať s optimálním levlem náročnosti určitě zasloužili odzávodit za sucha. Pevně věříme, že metoorologické prognózy dojdou naplnění a že se tak v sobotu stane! Traťové konfigurace jsou oproti loňsku s minimálními změnami, zde už mrkněte na rozhodčími schválené propozice: 09.-PDV-2018_kninice_propozice_12_09

Při loňské bikové premiéře v Knínicích poprchávalo, jak už jsem se výše v textu zmínil, vlastně po celý závod a v těchto podmínkách, které většina bikerů nemá příliš v lásce, se ukázala v elitní kategorii mužů skutečná kvalita. A nebylo asi náhodou, že si vítězství odvezl pozdější celkový vítěz celého seriálu, Jirka Ošťádlal (ENJOY Riding Team), který dokázal v knínickém bahně  udolat další výborné rajdry, jakými Roman Kubica (MS Bike Academy Racing) či Pavel Holec, kteří Jiřího doprovodili n „bednu“ (CGB racing Team), beze sporu jsou. Zajímavostí loňského závodu byla skutečnost, že špatné počasí zcela odradilo od startu elitní ženy… Věřím ale, že v sobotu zde premiérovou vítězku již oslavíme!

Jestliže byl ve Velenově ozdobou skvělý český a československý silničář z minulých let, Ján Svorada, tak z pohledu cyklistických celebrit nebudou Knínice nikterak zaostávat. Naopak! Účast na startu již ohlásili hned dva vicemistři ČR z červencového národního bikového šampionátu z Pece pod Sněžkou + jeden celkový vítěz Českého poháru v této olympijské disciplině!  Ofenzívu chystají i ve Velenově tolik úspěšní „Academici“ z Hané (tým Short Bike Academy Opletal), v čele s šikovnými a „po čertech“ rychlými bratry Raškovými, stejně jako černožlutí „Tufáci“ v čele se svými hvězdičkami Sárou Škubalovou, Ondrou Matulou či Vojtou Neradilem (TUFO Cyklozákladna Otrokovice), kteří mají letos „Vrchovinu“ supr rozjetou… No a věříme, že nebudou chybět ani „Sedláčci“ ze severní Moravy (SK Jiří Team), jakož i dlaší letošní ozdoba MTB „Vrchoviny“ – „Hulíňáci“ pro změnu z Moravy jižní (Cykloteam MXM Hulín)… A těšíme se i na další, jejichž pravidelná účast nás těší: ať už to jsou závodníci z kroměřížského Cyklochteamu, či z Jaroslav Kulhavý Cycling Team nebo výborní rajdři z BATT Nové Město na Moravě…

Za region se budou snažit určo udržet „palposty“ borci a borky ACT Lerak, Drahanského Sporttýmu a MORAVEC Teamu… Kdo se v sobotu v Knínicích objeví, určitě litovat nebude: Hned dvě netradiční překvapení mají agylní pořadatelé v čele se svědomitým ředitelem závodu, Vláďou Janovským, pro přítomné připraveny! Víc neprozradím, přijďte či přijeďte se v sobotu přesvědčit na vlastní oči! Jen připomínám, pro ty, co přijedete automobily: parkování je řešeno stejně jako loni, na louce pod závodními tratěmi, na kterou se dostanete odbočením vpravo ve směru od Boskovic (za obcí Kníinice), či odbočením vlevo ve směru od Šebetova (před obcí Knínice). Vše bude označeno a ohlídáno pořadateli, úplně poslední obrázek dole ukazuje polohu parkoviště. Tuť jsou i plánky tratí a poloha parkoviště:

  • Trať do 6 let

  • Trať 7-8 let

  • Trať 9-10 let

  • Tratě 11-14 let

  • Tratě junioři/kadeti, masters, muži, ženy

  • Prostor startu a cíle, místo pro parkování