«

»

Honza to viděl!

Osmou MTB „Vrchovinu“ ve Velenově ozdobil svojí účastí VIP host, bývalý skvělý cyklista – silničář Ján Svorada a mohl nejen na vlastní oči sledovat v průběhu sobotního velenovského bikového dopoledne další pokračování tvrdých bikových bitev v mládežnických kategoriích, které vyvrcholily atraktivním a napínavým závodem celkem jedenácti(!) štafet, ale byl i pomyslným lídrem při dvou slavnostních ceremoniálech v rámci vyhlašování vítězů! Dalším milým VIP hostem dne pak byla v první třetině závodu patronka celého seriálu, senátorka Mirka Vítková a když k tomu připočteme opět nadprůměrnou účast, především mladých bikerů, kteří svedli desítky tvrdých soubojů ať už o medaile či o pozice, můžeme i Velenov hodnotit jako velmi, velmi vydařenou „race“!

Snad mi dáte za pravdu. O kvalitu podniku se určitě zasloužil též  velkou měrou i bezchybný Team pořadatelů, v čele s ředitelem závodu a starostou obce zároveň Honzou Havelkou. Není na závodech MTB „Vrchoviny“ pravidlem, aby si vítězové odváželi diplomy s jejich doplněnými jmény! Toto vše vzorní pořadatelé zvládli, včetně této diplomové adresní dekorace i devíti vítězů závodu štafet! Bravo Velenov!

Z dopoledních startů si zaslouží vyzvednout určitě závod děvčat kategorie dívek 7-8 let. Jeden z objevů  letošní „Vrchoviny“, sympatická Sára Škubalová (TUFO Cyklozáladna otrokovice) svedla další z napínavých soubojů s regionálními závodnicemi, které ve Velenově reprezentovaly dvě děvčata MORAVEC Teamu – Zita Žerníčková s Lucií Gottwaldovou. V cíli dělily všechny tři jmenované soupeřky pouhé tři vteřinky, když už po čtvté za sebou se na „Vrchovině“ radovala z vítězství závodnice v černo-žlutém dresu! Každopádně tomto závodu diváci hodně tleskali!

A dostatek potlesku jim vyzbyl i na závod děvčat kategorie 9-10 let, v rámci terého všichni s napětím očekávali, zda dosud letos na „Vrchovině“ neporažená Lucie Koudelková (MORAVEC Team) vyhraje po osmé v řadě, což by jí zajistilo už i jisté celkové prvenství v této kategorii  A Lucie to dokázala! I ve Velenově byla její největší soupeřkou Agáta Slámková (Cykloch Team), i ve Velenově svoji nebezpečnou soupeřku dokázala udržet „na distanc“ a může se tedy jako první radovat z celkového prvenství! Blahopřejeme..!

Dopolední blok startů uzavíral  závod jedenácti štafet, který měl tentokrát fakt grády! Hned čtyři tříčlenná družstva sestavil do tohoto souboje lídr olomouckého bikového uskupení Short Bike Academy Opletal, Vladimír Opeltal a on sám byl finišmanem štafety S.B.A.O, s pořadovým číslem 1. Tři štafety sestavil MORAVEC Team a po dvou štafetách nasadily do boje tými TUFO Cyklozáladna Otrokovice a ACT Lerak Blansko. Na poslední úsek vyrážel finišman štafety S.B.A.O. č.1 Vláďa Opletal jako první, pronásledován finišmanem „tufáků“, Vojtou Neradilem. V nádherném generačním souboji sice nestor „hanáckého“ bikingu tlaku svého mladšího soupeře podlehl, ale o potlesk diváků v cílové rovince se oba svorně podělili! František Paděra byl pak tím borcem, který na posledním úseku dovedl k bronzové metě jednu ze tří štafet MORAVEC Teamu.

Ani závěrečný blok startů nebyl divácky nijak nudný. Naopak. V závodě juniorek / kadetek svedly po zdolání dvou 4200m dlouhých okruhů na cílové čáře souboj o prvenství Denisa Bravencová (Shor Bike Academy Opletal) s Anetou Chudárkovou (Cykloch Team). Jedna vteřinka v cíi hovořila nakone ve prospěch dívky z Hané a i tento souboj diváky hodně vzrušil! Že kategoriím mužů Master kraloval výborný Dušan Olejníček (GT Opportunity), který se po čase na MTB „Vrchovině“ objevil, ani tak nepřekvapilo… Stejně jako nebylo překvapením vítězství Vojty Neradila (TUFO Cyklozákladna Otrokovice) ve společném startu juniorů a kadetů, který marně na startovní čáře čekal na svého tradičního „Vrchovinového“ soupeře, Honzu „Džona“ Šindeláře (MORAVEC Team), který dal pro biové odborníky překvapivě  přednost souběžně se konajícímu MTB maratonu Blanenský Golem.

V odpoledním bloku startů ale diváky určo „rozpálil“ závod mužů ELITE. Po druhé (po Benešově) se letos na startu objevil výborný Zdeněk Skyba (TUFO Cyklozákladna Otrokovice), podruhé to byl on, kdo udělal závod a podruhé se nakonec z vítězství neradoval… Podobně jako v půli května na Benešově si na Zdeňka i ve Velenově „počíhal“ zkušený Jirka Ošťádal (Enjoy Riding Team), který dokázal v náročném závodě lépe rozvrhnout síly a svého mladšího soupeře znovu porazit. Drama se rýsovalo i v souboji o bronz, ale defekt vícovského Aleše Zatloukala (Kola Koblížek) nakonec rozhodnul a pro bronz si v travnaté velenovské cílové rovince dospurtoval letos premiérově a zcela zaslouženě  lelekovický Tomáš Vrbacký. Zde studujte kompletní výsledkový servis, a zde už je k omrknutí i i bohatá fotogalerie…