«

»

I v Bukové změny..!

Druhý závod MTB „Vrchoviny“ se přiblížil. Byť stávající pořadatelská obec – Buková – je vzdálená jen pár kilometrů od úvodní „štace“, kterou byl před měsícem Benešov, jedná se už  o Olomoucký kraj, ve kterém se odjede letos jen právě tato jediná Velká cena. Na zbylých pět závodů se vrátíme opět do Kraje Jihomoravského. I v Bukové doznává konfigurace tratí oproti loňsku změn…

Z důvodů nemožnosti přejetí po soukromém pozemku, jsou touto skutečností tratě mírně dotčeny, ale nejedná se o tak zásadní změnu, jakou jste zažívali na Benešově. Plánky tratí už můžete v této aktualitě níže omrknout, stejně, jako rozhodčími již schválené propozice:  PDV2021_Buková_propozice_po revizi Tak, jak jsme si slíbili, v Bukové už bude součástí „race“ závod tříčlenných štafet. A protože ku příležitosti 20. výročí trvání MTB „Vrchoviny“ budou i štafety letos průběžně hodnoceny a bodovány, pečlivě nastudujte jednoduchá pravidla soutěže a do soboty v popřemýšlejte, kdo – s kým a jak poskládáte tříčlenná družstva, která si to letos také rozdají o poháry!

Pro tři nejlepší štafetová družstva je věnoval zakladatel MTB Poháru Drahanské vrchoviny, p. Ing. Alois Hložek a protože už mají reálně fyzickou podobu, mrkněte na tyto stránky ve čtvrtek, 29.7. 2021 večer: měla by se zde objevit jejich fotka!

A teď k ta jednoduchá pravidla bodované štafetové soutěže při MTB Superior Velsbike Poháru Drahanské vrchoviny 2021 – O pohár Ing. Aloise Hložka.

  • Štafety jsou tříčlenné
  • Startují zástupci tří kategorií: 1x závodník do 12-ti  let, 1x závodník do 18-ti let a 1x závodník nad 18 let.
  • Minimálně jeden člen štafety musí být ženského pohlaví.
  • Minimálně dva členové štafety musí být po celou dobu soutěže stabilní – beze změn.
  • Členové štafety nemusí být z jednoho oddílu.
  • Pořadí, v jakém jednotliví členové štafet vyrazí na trať není s, záleží na týmové strategii.
  • Body budou přiděleny stejným způsobem, jako při závodech jednotlivců.

Zde mrkněte na plánky tratí: