«

»

Budou panoramata..!

Je před námi předposlední závod letošní MTB „Vrchoviny“, který v sobotu 9. září pohostí tradiční pořadatel, obec Velenov. Slunečné počasí je v současnosti stabilní, pro MTB sport takřka ideální a tato skutečnost umocní jednu z  dominant Velké ceny Velenova: krásné panoramatické výhledy na okolí Boskovic a na Boskovickou brázdu. Kromě této výsady je Velenov pověstný svojí pohostinností a příjemným prostředím. Nevím jak Vy, ale já se sem vždycky moc těším!

Ještě připomenu, že hlavní okruh, který se zde jezdí není technicky nijak zvlášť obtížný, ale má jedno z nejvyšších převýšení co se tratí MTB „Vrchoviny“ týče! Pořadatelský tým pod taktovkou pohodového a svědomitého ředitele „race“, Honzy Havelky je samozřejmě už dávno v plné a pilné práci! Traťové změny by neměly být, byť šest vyvrácených stromů v lese práci pořadatelům komplikuje. Zde můžete mrknout na propozice PDV-2023_velenov_propozice (1), plánky okruhů najdete – jako obvykle – na konci této aktuality.

Prvenství z loňska budou v elitních kategoriích obhajovat Filip Holub (Aspire OPPORTUNITY) a Hana Krejčí (OCA). Zatím, co Filip Holub je letos více-méně aktivním účastníkem (průběžné 4. místo, vyhrál Boskovice), Hanku Krejčí jsme letos ještě na „Vrchovině“ neviděli. V celkovém pořadí začíná jít – díky vzácné vyrovnanosti většiny kategorií – skutečně do tuhého a ve Velenově se tedy bude zcela určitě „lámat chleba“..! Situace v celkovém hodnocení není letos tak transparentní jako v minulých letech, protože za finálový závod v Blansku se budou udělovat „tuplované“ body. Stručně řečeno: každý bod z Velenova bude mít tedy cenu zlata!

Takže přijeďte opět v hojném počtu! A že dovezete mimo dobré nálady i sluníčko, o tom vůbec nepochybuji! Těšíme s na Vás!

Plánky tratí:
  • okruh 750 m

  • okruh 1.800 m

  • okruhy 3.100 a 4.200 m