«

»

„Vendolí, Vendolí, Vendolí…-2

…ani tam to není špatný“! Ve známé písničce YO-YO Bandu se sice zpívá o Rybitví, ale pevně věřím, že sedmá MTB „Vrchovina“, která je před námi, se vydaří ke spokojenosti všech, a že ani ve Vendolí to „nebude špatný“! V úterý 29. srpna v podvečer jsme v Blansku vše ladili spolu s Martinem Pospíšilem a s pravou rukou ředitele závodu Zdeňka Klímy, jeho synem a výtečným atletickým odborníkem, Tomášem Klímou a pro Vás nejdůležitější body, které ze setkání vyplynuly, níže upřesňuji:

  • V dosavadních ročnících MTB závodů zde ve Vendolí zatím nikdy účast  především místních dětí nepřesáhla počet 50. Všechny Vendoláky, kteří do toho v sobotu půjdou prosíme, aby se do závodu přihlásili předem prostřednictvím formuláře on-line na těchto webových stránkách. I když to nezvládnete, nic se neděje: potřebný dokument, který je nutný při prezentaci pořídit, pořešíte jednoduše na místě v den závodu. Ale zkuste to přes tento formulář. Nic to není a, když to zvládnete – a já pevně věřím, že jo, společně si ušetříme  v sobotu čas. Uzávěrka přihlášek touto on-line formou je do pátku, 1.9.2023 do 19.00 hodin.
  • První start závodu jsme posunuli pro jistotu o hodinu dopředu, aby jsme měli jistotu, že se v sobotu  „neotmíme“. Finální podoba propozic  je zde: PDV2023_Vendolí_propozice Časové sousledy vychází ze základní Tomášovy informace, že nejzdatnější domácí závodníci dokáží kilometrový okruh zajet v čase cca 2 minuty a jsou, myslím pojaty s dostatečnou rezervou. Důležitá pro domácí závodníky je i skutečnost, že  „odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil“: závodníci z Vendolí startovné neplatí! Při vrácení čísla tedy nebudou požadovat od naší Marušky lísteček na bezplatné občerstvení.
  • Okruh je relativně jednoduchý, rovinatý a rychlý, starší závodníci (od kategorie 9-10 let) od  do něho budou mít  vřazeny tři umělé překážky. Upozorňuji, že délka závod u nejstarších závodníků bude podstatně kratší, než na jakou jsou na MTB „Vrchovině“ obvykle zvyklí.  Tomáš Klíma závodní okruh charakterizoval jako spíše cyklokrosový, což znamená, že závod se bude hodně podobat cyklokrosařskému kritériu, ale na horských kolech. Bude to asi podobné okruhu v Bukové z dob, kdy se zde ještě nejezdila technická pasáž v protipovodňovém poldru. Takže v sobotu!

P.S. Nevím, proč se mi nedaří už několik dnů otevřít webové stránky obce Vendolí… Takže v aktualitách k tomuto závodu jsem zatím nemohl dát na ně odkaz a pořadatelskou obec tímto všem více představit, jak je mým zvykem. Omlouvám se. Je chyba jen na „mém přijímači“? Webovky Rybitví jsem otevřel bez problémů… Tak nevím, co zase dělám špatně… Tak mrkněte na Vendolí alespoň přes Wikipedii…

Trať odrážedel – cca 350 m:

Hlavní okruh – 1 km: