«

»

Nová štace za dveřmi! – 2

Obec Vendolí u Svitav pohostí o první sobotě v září  v pořadí už sedmý závod MTB „Vrchoviny“. Závod bude s několika pohledů výjimečný. Především zde budou soupeřit pouze děti do 18-ti let, taky časový harmonogram startů bude jiný: Velká cena bude slavnostně zahájena až krátce před polednem, takže si ráno budete moci více pospat. I medaile pro Vás připravili pořadatelé, vedeni svědomitým ředitelem závodu Zdeňkem Klímou, zcela originální. Takže určitě Vendolí nevynechejte!

Už i z toho důvodu, že MTB „Vrchovina“ začíná finišovat a vzhledem k vyrovnanosti výsledkových listin průběžného pořadí v jednotlivých kategoriích, má nyní každý bodík cenu zlata! A jak jsem slíbil, pojďme se společně podívat, jaká je v situace v boji o prestižní poháry po 6-ti závodech, a kteří z rajdrů jsou horkými kandidáty na celková prvenství?

 • Odrážedla chlapci – o držiteli poháru se rozhodne mezi Filipem Machem z Letovic a Šimonem Doležalem z Radiměře. Vítěz čtyř závodů v řadě, Šimon, ale v Boskovicích nestartoval, takže aktuálně má lepší výchozí pozici  Filip.
 • Odrážedla dívky – děvčátek jezdí letos málo. Od závodu v Bukové se ale na tratě „Vrchoviny“ vrátila Viktorka Hlubinková (MORAVEC Team) a od tohoto závodu kráčí vítězně za pohárem!
 • Chlapci do 6- ti let – i zde se perou o vítězství dva šikovní: Richard Pozorský (Drahanský Sport Team) se Sebastianem Zítkou (BT NMnM). Na vítězství je to 4:2 zatím pro Rýšu. I z tohoto pohledu je před posledními třemi závody  ve výhodě.
 • Dívky do 6-ti let – hodně vyrovnaná kategorie. Natálka Skřenková z Mladkova sice po Boskovicích vede o 5 bodů před Isabellou Homolovou (OCA), ta má ale v této části sezóny formu a navíc na svém kontě už tři prvenství. Moje sázka je na Isabellku.
 • Chlapci 7-8 let – další napínavý souboj! Matěj Hájek (SPORTREG) v každém závodě, ve kterém startoval, vyhrál. Dvou jeho absencí využil k vítězství Matěj Honel (Cyklo Kyjovský). Tabulku ale vede o 5 bodů závod od závodu se lepšící a v pohodě jezdící Štěpán Jež (BT NMnM). Fakt nevím… Že by Matěj Hájek?
 • Dívky 7-8 let – souboj Elly Chlubnové (MORAVEC Team) a Adélky Valáškové (Aspire SCM) vyznívá zatím lépe pro Ellinku. Výborně ale letos jezdí „Vrchovinu“ i Maruška Ottová z Jedovnic, která je zatím průběžně druhá…
 • Chlapci 9-10 let – další super-vyrovnaná kategorie. Bikový „Brazilci“ Tomáš Huťka a úřadující Mistr ČR Tobiáš Měřinský (oba TUFO CZ Otrokovice) mají na svém kontě po třech vítězstvích. „Muziku tvrdí“ ale  také výborní Martin Hruda (Drahanský Sport Team) a Marek Jež (BT NMnM). Sám jsem zvědav, jak to nakonec dopadne…
 • Dívky 9-10 let – také vzácná vyrovnanost. Barču Neužilovou (Cyklo Kyjovský), Ellen Mazalovou (Boskovice), Adélu Vodicovou (SK Eddie Team Vsetín) a Emmu Hájkovou (SPORTREG) dělí pouhých 35 bodů! Asi to bude drama až do posledního závodu… Nejvíc vítězství – tři – má Ellen Mazalová. Že by?
 • Chlapci 11-12 let – aby té vyrovnanosti nebylo málo… I zde je mezi prvními čtyřmi borci v pořadí rozdíl 30 bodů. Zatím čtvrtý  Samuel Zítka (BT NMnM) má na svém kontě čtyři vítězství a bude hodně záležet na tom, zda bude účasten v poslední třetině PDV. Jestliže bude Sam i nadále absentovat, tak si to o pohár rozdají Martin Pozorský, Petr Hruda (oba Drahanský Sport Team) a Matyáš Maivald (SPORTREG).
 • Dívky 11-12 let – bodově jasně zatím vede Veronika Fousková (BT NMnM). Ale… Na vítězné vlně aktuálně jede Zita Žerníčková (Bike 8144), vítězka nejen dvou posledních závodů „Vrchoviny“, navíc i vítězka  posledního ČP v Harrachově. A bez šancí na pohár není stále ještě ani Sára Škubalová (TUFO CZ Otrokovice).
 • Chlapci 13-14 let – opticky to vypadá na Tomáše Nykla (SPORTREG) nebo Jakuba Šimíka (TUFO CZ Otrokovice). Ovšem pozor! Od Bukové začal „Vrchovinu“ pravidelně jezdit  a  „bedny“ brát   Jakub Křupala (BIKE PRO RACING). Možná, že se objevil černý kůň..?
 • Dívky 13-14 let – od Benešova jezdí pravidelně a hlavně vítězně „Vrchovinu“ úřadující vicemistryně ČR z Bedřichova v MTB XCO a úřadující mistryně ČR v MTB XCC Justýna Novotná (MORAVEC Team). A vypadá to, že si „Jusťa“ letos nenechá prestižním pohár uniknout.
 • Junioři/kadeti – rozhodne se pravděpodobně mezi Matějem Groškem (OCA) a Patrikem Pokorným (Bike 8144), kteří svým soupeřům díky pravidelným startům na letošní „Vrchovině“  už hodně bodově odskočili.
 • Juniorky/kadetky – bylo by velkým překvapením, kdyby pohár nezískala vítězka z „Monzy“ Natálie Frölichová, která profituje z pravidelné účasti na „Vrchovině“ a kromě Okrouhlé brala „bedny“ ještě v Knínicích a v Jinačovicích.
 • Masters III  – o 30 bodů sice zatím  vede Pavel Kotas (OCA), ale dvě vítězství už letos bral Tomáš Starý z Tišnova, který je za Pavlem těsně  na 2. místě  a do závěru seriálu je třeba počítat i se zkušeným Jirkou Sedláčkem (SK Jiří Team), který je zatím celkově na bronzové pozici.
 • Masters II  – Pavel Vančuřík (SportovniDum.cz) po vítězství v Jinačovicích ohlásil nejen návrat na tratě PDV, ale i útok na nejvyšší pozice ve své kategorii. Jeho hozenou rukavici zvedl Lukáš Petr (OCA) o odpověděl vítězstvím ve třech závodech. Mezi těmito dvěma se rozhodne a může to být ještě hodně zajímavé…
 • Ženy ELITE – v této kategorii se letos odehrává souboj generací… A zatím vítězí zkušenost nad mládím! Kristýna Koscová (Dema Racing Team) slavila letos vítězství už třikrát, statečně se ale drží i Monika Hlodanová (ENDEKA Basta Team), která na žádném z pěti dosavadních startů nechyběla na „bedně“(3x 2. místo, 2x 3. místo). Mezi těmito dvěma se rozhodne.
 • Muži ELITE – zatím vede vítěz z Knínic, Pavel Holec (Native Sport) o 7 bodů před Petrem Šichem (Superior Riders). Bez šancí ale ještě není ani zatím třetí Marek Letev (TUFO CZ Otrokovice) a čtvrtý  Filip Holub (Aspire Opportunity). I nejsledovanější kategorie je hodně napínavá… Jisté je v ní jen jedno: letos se určitě změní  držitel nejcennější trofeje!

Jak už všichni víte, blížící se závod ve Vendolí nám napoví – co se celkového pořadí týče – pouze v kategoriích do 18-ti let včetně. Dospělí půjdou do akce (samozřejmě opět společně s dětmi) až na předposledním závodě ve Velenově, 9. září. Níže mrkněte na  plánky tratí, které už vzorní pořadatelé s předstihem dodali, upřesněné propozice najdete v této aktualitě. A v sobotu se na Vás  opět těšíme! A jako vždy: sluníčko a dobrou náladu dovezte s sebou!

Trať odrážedel:

Ostatní dětské tratě: