«

»

Start „Vrchoviny“ vážně ohrožen!

I když přípravy na nedělní premiéru  letošní „dvojkové“ (22. ročník) MTB „Vrchoviny“ jsou v plném proudu, nad závodem v Okrouhlé visí v tomto okamžiku velký otazník…

Na dnešní koordinační schůzce s ředitelem závodu a zároveň starostou obce Okrouhlá, p. Pavlem Chlupem jsem zodpovědně posoudili možnosti konání závodu především v souvislosti s nepříznivou předpovědí počasí na příští tři dny.

Pro každého pořadatele je dost podstatnou a klíčovou věcí zajistit kvalitní parkování pro Vás, účastníky. V areálu závodiště v Okrouhlé „U Pazderny“ se už léta pro tento účel používá louka vlevo od příjezdové cesty do areálu závodu. Tu poskytuje Okrouhlé bezplatně Zemědělské družstvo Skály Benešov, které je majitelem tohoto pozemku. Poskytuje ho za podmínky, že nebude konáním závodu nikterak znehodnocen, poškozen. Vzhledem ke skutečnosti, že aktuálně je louka po předchozích deštích a vlhkých dnech mokrá, a že na čtvrtek, pátek a sobotu je dominantní v předpovědi počasí prognóza deště, na parkování pozemek nelze by nebylo možno použít a z tohoto důvodu není uspořádání závodu v této chvíli pro pořadatele reálné.

Definitivní rozhodnutí zde hledejte zítra odpoledne, v podvečer… V případě, že by se v neděli v Okrouhlé nejelo, má pořadatel zájem uspořádat závod v náhradním termínu. Dva datumy jsme dnes s Pavelm Chlupem vážně diskutovali. Takže, ať už to dopadne tak nebo tak, o populární a legendární „Vrchovinovou“ „Monzu“ letos „určo“ nepřijdete!