«

»

A je to tady… Termíny!

Termínový kalendář 22. ročníku MTB Poháru Drahanské vrchoviny 2023 má konečně svoji – jak pevně věřím – definitivní podobu. A že už Vy na termíny netrpělivě čekáte, soudím podle Vašich, čím dál častějších dotazů v této věci. Nuže, jak to letos (v pořadí už po „dvaadvacáté“) tedy bude? 

  • 16. dubna (neděle) – Okrouhlá, 
  • 11. června (neděle) – Jinačovice, 
  • 1. července (sobota) – Benešov, 
  • 15. července (sobota) – Buková, 
  • 29. července (sobota) – Knínice, 
  • 12. srpna (sobota) – Boskovice, 
  • 2. září (sobota) – Vendolí (okres Svitavy)
  • 9. září (sobota) – Velenov, 
  • 16. září (sobota) – Blansko (finále)

Už na první pohled je patrné, že seriál mírně zeštíhlel: jede se o dva závody méně, než loni. Příčiny jsou různé. Žďárná odmlku avizovala z důvodu generální výstavby kanalizačního řadu v obci v letošním roce. Protivanov také už dříve naznačoval, že letos asi ne. Zde je příčinou skutečnost, že většina pozemků, po kterých vedla tradiční trať, již není ve vlastnictví městyse. Oba tito letití pořadatelé ale z naší „party“ neodchází. Naopak. Žďárná má například eminentní zájem pohostit v jejich rekonstruovaném KD v listopadu slavnostní Večer vítězů!

Z pořádání se dále letos  ústy nového starosty omluvila obec Kořenec, termínový koncensus jsme nenalezli se zástupci Ořešína, k mé velké lítosti překvapivě nijak nezareagoval Valchov. Naopak – loňský nultý ročník závodu v Jinačovicích našel odezvu a letos se zde pojede už „na ostro“ v rámci „Vrchovinové“ série. V této souvislosti prozradím jen to, že se pojede ve zcela jiné lokalitě než loni a tedy na cela novém okruhu, který předběžně vypadá dost dobře! Nováčkem je pak obec Vendolí. Ta už nějaký rok MTB závody pro děti pořádá, a  chtěla být součástí „Vrchoviny“ už loni. Tedy druhá nová trať letošní „Vrchoviny“. Suma sumárum se tedy letos „rozprostřeme“ opět do tří Krajů: Jihomoravského, Olomouckého a Pardubického.

Také termínově je to vyváženější: v rychlém týdenním sledu budou jen tři poslední závody. Čtrnáctidenní mezery o prázdninových měsících Vám snad dovolí naplánovat „dovču“ bez větších potíží… Netradiční jsou nedělní termíny prvních dvou závodů. Ale ani v tom bych neviděl žádný problém.  I letos jsme se snažili termínově sladit s obvykle respektovanými tuzemskými MTB akcemi, mezi které přibyl i prestižní a respektovaný MTB Valašský pohár.

„Pětihvězdičkovými“ závody letos budou minimálně ty v Okrouhlé, Knínicích, Boskovicích a Blansku. Poslední věc, která Vás asi hodně zajímá: kolik závodů z devíti vypsaných se bude započítávat do celkového hodnocení? Já to vidím na sedm, ale rozhodující slovo bude mít sbor rozhodčích. Rozhodčím navrhnu i „tuplované“ body za finálový závod v Blansku. Tato precizně organizovaná akce si určitě zaslouží podstatně početnější stavy bikerů na startu..!

Ať tak či tak: MTB „Vrchovina“ 2023 svoje kola pomalu roztáčí, takže nyní už pravidelně okukujte tyto www. Zde mrkněte na výsledný dokument termínového koncensu: PDV- termínový kalendář-2023. A kdo jste ještě nečetl report ze slavnostní loňské tečky za MTB PDV 2022, tak to rychle dožeňte!

Náš pořadatelský tým nehlásí žádné změny, držíme se onoho okřídleného, že „vítězná sestava se nemá měnit“! I generální sponzor, Pivovar Ferdinand Benešov u Prahy a firma Delikomat Brno  jdou do toho opět s námi, stejně, jako patronka „Vrchoviny“, senátorka Mirka Vítková. Jen doplním: obvyklý a ceněný partner z minulých let, fy Velsbike s.r.o. Jinačocvice se mi zatím  na nabídku další spolupráce i v letošním roce – neozvala…

Těšíme se tedy i letos na setkávání s Vámi při naší společné snaze, aby se děti (a i ostatní), sportem, potažmo závody na horských kolech, hlavně bavili, těšili! A jsem s pevnou vírou, že jak se nám to dařilo doposud, dokážeme navázat na toto úspěšné snažení i letos! 22. ročníku MTB Poháru Drahanské vrchoviny – ZDAR!