«

»

V sobotu „U pazderny“!

V rychlém sledu „popojede“ letošní „Vrchovina“ už tuto sobotu, kdy je před námi odložený závod na pohárové trati v Okrouhlé. Přípravy jsou již v plném proudu, a i počasí, která zabránilo uspořádat závod v dubnovém termínu, nám tentokrát – podle všeho – „půjde na ruku“.

Tratě jsou oproti loňsku prakticky beze změn. Ani už nemusím připomínat, že kůrovcová kalamita z minulých let způsobila „deformaci“ původního okruhu. Především jeho východní část, výjezd na „Klenčí“ a následný sjezd  zpět k obci do údolí je i letos „mimo hru“. Ale i tak je na trati ještě stále dost – pro bikery parádních míst. Za všechny vzpomenu náročnou „Skalku“ a technický „Leséček“… Zde mrkněte na propozice PDV-2023-Okrouhlá_propozice  níže, na konci aktuality,  jsou uvedeny plánky tratí.

Velká cena Okrouhlé je součástí seriálu od samotného začátku a neklame-li mě paměť, tak se zde nezávodilo pouze v „covidových“ letech 2020 a 2021. Připomenu, že historické kořeny tratí v Okrouhlé ale sahají do doby ještě před Pohárem Drahanské vrchoviny. Díky aktivitám Pavla Tlamky, Milana Šafáře a Erika Řezníka se zde konaly už koncem minulého století regionální MTB závody „Pell´s Cup“, a sláva oblíbené „Monzy“ vyvrcholila v letech 2009 a 2011 uspořádáním závodů Českého poháru horských kol. Památný pro okruh byl i olympijský r. 2012. Před letní olympiádou v Londýně zde v rámci přípravy absolvoval vítězný závod náš současný nejlepší biker, Ondřej Cink.

Z loňského roku zde bude obhajovat prvenství v elitní kategorii mužů Petr Šich (tehdy ještě MORAVEC Team, nyní Superior Riders), který zde loni, 14. května, sice vyhrál, ale v závodě se „nijak dvakrát“ necítil… Krátce na to mu byla diagnostikována mononukleóza a Peťa byl nucen dobře rozjetou sezónu přerušit. Nyní je už ale zcela fit, což potvrdil jistým vítězstvím v Jinačovicích. Zda ale přijede i na Okrouhlou,  není jisté: „Musím respektovat priority nového týmu, co se výběru závodů týče. Takže nevím, kolikrát se letos na „Vrchovině“ objevím,“ odpověděl sympaťák z Velkých Opatovic po vítězném závodě v Jinačovicích na otázku, zda bude i letos jezdit MTB „Vrchovinu“ pravidelně.  Pro třetí místo si na „Monze“  před rokem dojel Adam Sekanina (Pell´s Factory Team), pozdější vítěz celého seriálu a obhájce prestižního Poháru Drahanské vrchoviny. Mezi ženami zde byla loni nejrychlejší Pavlína Maráčková (SK Jiří Team). Před týdnem v Jinačovicích se tedy pomyslně „rozdaly karty“ a v sobotu. 17. června na okrouhlé rozehraná partie pokračuje! Těšíme se opět na Vás!  A přivezte prosím opět sluníčko..!