«

»

Směr? „Irská lavice“!

MTB Superior – COLORprofi Pohár Drahanské vrchoviny pokračuje tuto sobotu závodem v Protivanově a nabírá tak poprvé kurz mimo Jihomoravský kraj. Protivanov a Buková jsou dvě z jedenácti pořádajících měst a obcí, které teritoriálně již náleží do kraje Olomouckého a právě Protivanovská trať je pověstná a charakteristická traťovou pasáží „Irská lavice“, což je vlastně přejezd umělé terénní překážky –  vodojemu, která je do okruhů velice vhodně zakomponována. 

Přípravy na závod, jehož velitelkou bude opět svědomitá a akční starostka Městyse Protivanov, paní Bronislava Krénarová, jsou v plném proudu a vše nasvědčuje tomu, že oproti loňsku dojde na tratích jen k minimálním změnám. Prakticky jedinou otázkou  zůstává, jak rajdři budou najíždět na val za bývalým tréninkovým hřištěm (týká se okruhů 1000m a 2270m). Záměrně píši „bývalým“, protože z plochy kdysi škvárového hřiště se stala skladová plocha převážně stavebních materiálů, která je na pevno oplocená, což komplikuje nájezd na tuto oblíbenou terénní pasáž. Jsme ale s vírou, že naši traťoví architekti v čele s Vlastíkem Odehnalem problém vyřeší. Konkrétně to bude ve středu odpoledne, vlastní postavení jednotlivých okruhů je plánováno na čtvrtek odpoledne. Do té doby bude možno v Protivanově trénovat, ale samozřejmě s popisovaným omezením. Ještě připomínám, že pro Protivanov je letos poprvé vypsán závod štafet, takže se už teď můžete dík komunikačním vymoženostem týmově domlouvat.

Z loňska by měl v elitní kategorii mužů obhajovat prvenství Dominik Prudek, jezdící letos v barvách Ethic sportu, který svedl před čtrnácti dny parádní souboj o prvenství na druhé MTB „Vrchovině“ v Kořenci s Michalem Kozlem (MTB Rubena Superior Team). Mezi ženami byla před rokem nejrychlejší brněnská Eva Hrazdilová, ta se letos ale na startu aktivně ještě neobjevila. Připomenu jen, že průběžnými lídry v elitních kategoriích jsou po dvou odjetých závodech  Kristýna Koscová (TS Bohemia Cross Racing) a Jirka Ošťádal (Enjoy Riding Team), a že předloni, zde elitu opanoval legendární český biker Pavel Boudný… Objeví se letos opět? Ze Slavkova to má právě do Protivanova nejblíž… Nebo někdo podobný jeho „kalibru“? Uvidíme… Každopádně si sobotní Protivanov nenechte ujít… Těšíme se na Vás! Zde studujte zatím neoficiální propozice a plánky tratí: