«

»

Protivanov s Mistrem ČR!

Vlastně až po skončení posledního startu třetího závodu 17. ročníku MTB Superior – Colorprofi Poháru Drahanské vrchoviny v sobotu v Protivanově jsme se dozvěděli, že závod ozdobil svojí účastí čerstvý národní šampion ve vytrvalostní  MTB „čtyřiadvacetihodinovce“ – Martin Hovanec (Exposed)! Převážně po celé dopoledne v průběhu jednotlivých dětských startů  zústal dokonale „utajen“ i zástupce hlavního sponzora seriálu Aleš Balabán a když nechyběla na prvním bloku startů patronka seriálu, Mirka Vítková, je jasné, že měl závod z pohledu přítomných celebrit patřičnou úroveň.  A bezmála dvoustovka zúčastněných rajdrů předvedla všem přítomným opět zajímavé a často do posledních metrů velice dramatické souboje! V elitních kategoriích střídají na „Protivanovském bikovém trůnu“ na dobu jednoho roku Dominika Prudka a Evu Hrazdilovou Aleš Zatloukal (Kola Koblížek) s Lucií Veselou (GT Opportunity.

Chladné a vlhké počasí, které o minulém víkendu sevřelo (nejen) Drahanskou Vrchovinu, neodradilo od účasti početnou bikerskou komunitu, která si našla cestu do Protivanova převážně z teritoria Moravy. Vzorní pořadatelé v čele s ředitelkou závodu Bronislavou Krénarovou a „náčelníkem“ jejího „generálního štábu“ Liborem Bilkem, připravili ve spolupráci s MORAVEC Teamem celkem čtyři varianty tratí, které nebyly – až na trať pro odrážedla – příliš náročné. Asi jako první přítomné zaujalo jisté vítězství v kategorii chlapců do 6-ti let nováčka na MTB „Vrchovině“ – Samuela Zítka ze Svaratky. Ve druhém bloku startů pak určitě přítomné prochladlé diváky rozehřál souboj o prvenství v kategorii chlapců 9-10 let, ve kterém dlouho „tahal za nejdelší konec“ Matouš Lipenský (MORAVEC Team), ale v závěru podlehl tlaku ze zadních pozic dravě útočícícho olomouckého Tomáše Rašky (Short Bike Academy Opletal). V cíli dramatického závodu oba dělila jedna vteřina… Podobné „nervy“ si diváci užili i při startu mladších žákyň (11-12 let). Tady souboj o prvenství svedly závodníce z regionu – Anna Hanáková (MORAVEC Team) s Nikolou Bradáčovou (ACT leraK Blansko). I v tomto případě rozhodla o vítězce pouhá vteřinka, o kterou byla v cíli dříve Anna Hanáková. Do třetice předvedli drama, podobné těm dvěma  výše posaným starší žáci. Doposud severéna této kategorie – Adama Vence (GT Opportunity) v Protivanově notně potrápil Michal Kupský (Drahanský Sporttým), který se průběžného lídra této kategorie držel po celou distanc jako ono pověstné „klíště“ a i v tomto případě hovořila v cíli ve prospěch Adama Vence pouhá sekunda…

Závod štafet, který měl v Protivanově letos na MTB „Vrchovině“ premiéru, byl pro diváky vítaným zpestřením. Souboj pěti týmů, které tentokrát postrádaly dospělé zástupce (úroveň startu to ale, myslím, nijak moc neovlivnilo), ovládla s přehledem sestava ACT leraK Blansko. Výsledky a sestavy nejlepších třech teamů uvádíme na závěr této aktuality. Ale to už jsme byli zvědaví na poslední blok startů, kdy startovní listiny ozdobili premiérově takoví bikoví „bombarďáci“ jako už výše zmínění: český vytrvalostní šampion Martin Hovanec (Exposed – muži ELITE) s Lucií Veselou (GT Oportunity), nebo v mladších kategoriích Tomáš Tlamka „Contador“ (junioři / kadeti – SPECIALIZED Racing Team) s Terezou Obořilovou (juniorky / kadetky – Drahanský Sporttým) nebo ve „starších mužích“ opakovaně se letos na „Vrchovině“ oběvivší Ivo Kovařík (SK Jiří Team) s Dušanem Olejníčkem (GT Opportunity) a Pavlem Balákem (MORAVEC Team).

Kromě závodu junirek / kadetek, kdy Tereza Obořilová udolala svoji týmovou kolegyni, domácí Anetu Fritzovou (Drahanský Sporttým) o tři vteřiny až v posledních desítkách metrech závodu, byl hlavně dramatický závod mužů ELITE. Od startu „za to vzalo“ duo v dresech týmu Kola Koblížek Aleš Zatloukal s Petrem Koblížkem a v první polovině závodu, který byl vypsán na 10 kol to vypadalo, že si tito dva borci dělají ze závodu týmový přebor. Pak se ale na ně dotáhnul lídr průběžného pořadí letošní MTB „Vrchoviny“ a obhájce loňského celkového prvenství v této kategorii, soustavně zrychlující Jiří Ošťádal. V úlném závěru zústal na čele osamocen s Alešem Zatloukalem, když Petr Koblížek jejich tempu přestával stačit. Aleš Zatloukal byl ale v sobotu k neporažení a finišoval nakonec do cíle s dostatečným náskokem právě před dvojicí Ošťádal – Koblížek. „Eliťáci“ udělali kvalitní a důstojnou  tečku za bikovou sobotou v Protivanově! Zde si odkontrolujte kompletní výsledkový servis, a tuť už jsou taky z Protivanova první stovky supr fotek… (díky pane Rezku!)

Závod štafet – výsledky:

  1. ACT leraK Blansko (Nikola Bradáčová, Krištof Friedl, Tomáš Komárek)
  2. MORAVEC Team (Lucie Koudelková, Adéla Zavřelová, Matyáš Koudelka)
  3. Favorit Brno (Patricie Stropková, Jan Morávek, Ivo Opluštil)