«

»

Přípravy na premiéru vrcholí!

V pravdě už jen hodiny nás dělí od startu 17. ročníku MTB „Vrchoviny“, která má letos oficiální název MTB Superior – COLORprofi Pohár Drahanské Vrchoviny 2018. Po hokejové „kocovině“ možná přijde příznivcům sportu docela vhod bikový relax ať už v podobě cross country Velké ceny Benešova, či o týden později v podobě TOP akce, kterou bude XCO „Svěťák“ v Novém Městě na Moravě. A co je nového v rámci příprav premiérového závodu MTB „Vrchoviny“?

Ve středu, 16. května „vymlíkovala“ silná, osmičlenná úderka v sestavě: Honza Věrný, Jarda Doskočil, Franta Paděra, Katka Gottwaldová, Vlastík Odehnal, Karel Všetula, Kamil Koudelka a Petr Koudelka, kompletně traťové lesní pasáže! Čtvrteční déšť nám tím pádem nikterak nevadil, protože jsme díky středečnímu úsilí osmi statečných byli s přípravnými pracemi hodně napřed! V pátek budou vyznačeny i dětské tratě, takže od 17.00  budou moci bikeři v pohodě potrénovat.

Změny na tratích: Jsou v podstatě jen dvě na „velkém“ okruhu a možná si jich ani nevšimnete… V „Pařezové lize č.1“ je trať lehce odkláněna doleva od „oplocenky“ z důvodu nutnosti vyhnutí se podpěrám plotků, které zde v průběhu roku přibyly a výjezd z „ÚIdolí smrti“ je mírně zjednodušen a zkrácen. Jo a letos se nejede se při návratu z lesa pasáž „Drsoňka“.

Kdo přijede z VIP hostů? Bohužel se z důvodu pracovní zaneprázdněnosti omluvila patronka seriálu, senátorka Mirka Vítková. Dále budou chybět i „kohoutovští“ kamarádi Vlastimila MORAVCE a to z jednoho prostého důvodu: jeden z nich,  legenda  české silniční cyklistiky, Rudolf Labus, se o nadcházejícím víkendu dožívá sedmdesáti let! A je tedy nad slunce jasné, které akci dají „Kohóti“ přednost. Chápeme… A k jubileu od srdíčka blahopřejeme! V sobotu na bBnešově  by ale naopak neměli chybět vrcholoví zástupci obou „úhlavních“ sponzorů letošní MTB „Vrchoviny“, Aleš Balabán s Jirkou Vašíčkem.

DoZměny v rozpisu… Že se na Benešově místo štafet jezdí „UKRAYNA Cup“, tj. recesní závod na kolech s jedním převodem a pokud možno v komických převlecích, je už zažitá skutečnost a  bude tomu tak i letos.

Novinky… Asi tou nejokatější novinkou bude už loni slíbená nová „bedna“. Konstrukčně je řešena v pravdě revolučně (autorem inovace je stolařský mistr – pan Pavel Koudelka z Benešova) a velikostí (šíře stupně 85 cm)  je konfigurována tak, že se na „jedno podlaží“ vedle sebe vejdou v pohodě tři rajdři..! Takže ještě jednou připomínám propozice   PDV-2018_Benešov_propozice_2 a v sobotu se na Vás těšíme!