«

»

Po Vysočině Vrchovina!-2

Po dva minulé víkendy byla středem pozornosti široké bikerské komunity Českomoravská vrchovina, konkrétně Vysočina aréna v Novém Městě na Moravě, která pohostila nejdříve závod Světového poháru horských kol a o týden později závod Českého poháru ve stejné cyklistické disciplíně. Aktuálně se pozornost bikerů (věříme, že ne jen těch z regionu) přesouvá na sousední kopce Drahanské vrchoviny, konkrétně na lidovými tradicemi a osmnáctijamkovým golfovým hřištěm známou obec  – Kořenec. Právě zde napíše tuto soubotu 17. ročník MTB Superior – COLORprofi Pohár Drahanské vrchoviny svoje letošní druhé pokračování..!

S přípravnými pracemi jsou pořadatelé ve značném předstihu: už včera  dokončili stavbu tratí!  Bravo Kořenec! Jediná změna se týká hlavního okruhu, který je zkrácen o rovný kilometr (aktuální distanc je 4.500 m). Na jeho atraktivnosti mu však tato  vynucená modifikace nikterak neubrala, obávaná pasáž „Skalka“ se jede… Zde mrkněte na již schválenou verzi propozic PDV-2018-propozice-Kořenec, které jsou již „posvěceny“  hlavní rozhodčí seriálu, Terezou Tlamkovou.

Z loňska by měla obhajovat vítězství v elitní kategorii žen Dana Pospíšilová (GT Opportunity), která v Kořenci vyhrála před týmovou kolegyní Lucií Veselou a pozdější celkovou vítězkou loňského ročníku, brněnskou Evou Adamovou. Mezi muži byl nejrychlejší jeden z hrdinů první „Vrchoviny“ v Benešově – Roman Kubica (MS Bike Academy Racing), který porazil dva borce z týmu Kola Koblížek, Petra Koblížka a Aleše Zatloukala. I když předpověď počasí zatím není úplně ideální, věříme, že sluníčka si opět užijeme, a že si na MTB „Vrchovinu“ v Kořenci, která je už léty proslulá takřka ideálním zázemím pro děti a výjimečnou srdečností pořadatelů, cestu najdete. Těšíme se na Vás!

Zde mrkněte na mapky tratí:

  • kategorie: do 6 let, 7-8 let

  • kategorie: 9-10, 11-12, 13-14 let

  • kategorie: junioři-kadeti, muži, ženy, Masters