«

»

Kde borový šumí háj..?

Například v Doubravách na okraji Boskovic… MTB tratě  se zázemím v místním Sportparku, které jsou z hojné části vedeny borovými lesy, pohostí tuto sobotu už šestý závod letošní  „Vrchoviny“! Tím se uzavře druhá třetina série a je tedy jasné, že závod v Boskovicích bude mít – co se týče průběžného celkového pořadí v jednotlivých kategoriích – hodně velkou důležitost! Navíc se zde jedná o „Grandslamovou“ trať nejvyšší náročnosti, na které se v září r. 2013 odehrály i bitvy finálového závodu MTB Českého poháru!

V minulých dnech lokalitu sice zkrápěly deště, nicméně na druhou polovinu týdne je meteorologická prognóza docela příznivá, tak snad moc nezmokneme! Vzhledem k tomu, že boskovické Doubravy jsou nejen oblíbenou destinací cyklistů, ale také běžců, turistů, zkrátka všech, kdo rádi zajdou do pěkné přírody  je zde, jak víte,   (zvlášť o prázdninách)  docela „provoz“! Proto, abychom moc nepřekáželi,  započnou práce na tratích  ve středu odpoledne, pokračovat se bude ve čtvrtek, vše se dokončí případně v pátek, abyste od 17.00 mohli už ostře potrénovat! Zde studujte propozice: PDV2023_Boskovice_propozice

Oproti prvním pěti závodům je sobotní závod odlišný v tom, že zde nebude vypsán souboj  tříčlenných štafet. Důvody jsou známé: předávkový prostor je – vzhledem k počtům týmů , které pravidelně startují (v Knínicích jich jelo 13!)  v Boskovicích  příliš těsný a mohlo by docházet k nebezpečným kolizím. Od rozhodčích moudré rozhodnutí..

Takřka přesně před rokem zde byl v elitní kategorii mužů nejrychlejší Honza „Džobr“ Jobánek (Superior MTB Team), mezi ženami pak Kristýna Koscová (loni P2R Bike Team). „Džobra“ jsme letos ještě na „Vrchovině“ neviděli, ale kdo ví: možná ho atraktivní Boskovice zlákají? A bude mu soupeřem – mimo jiných i bronzový z Knínic Emil Hekele (ZEKOF Loštice)? Uvidíme…To Kristýna Koscová (Dema Racing Team) chyběla pouze v Okrouhlé a se ziskem 275 bodů je v čele průběžného pořadí své kategorie, o 20 bodů před Monikou Hlodanovou (ENDEKA Basta Team). Jejich další souboj v Boskovicích je hodně pravděpodobný! Uvidíme, zda se v mládežnických kategoriích objeví na startu někdo z úspěšných účastníků  z nedávno skončeného MTB Mistrovství Evropy žáků a kadetů v italském Il Ciocco. Především kadetka Amálka Gottwaldová (CP Team), která zná z minulých let  tratě MTB „Vrchoviny“ velice důvěrně, se zde medailově blýskla  a hodně tak přispěla k úspěchu českých „mladých pušek“ ve světě!  Vvýsledkově se dařilo na „Evropě“ i starší žákyni, domácí, boskovické rodačce Justýně Novotné (MORAVEC Team). Uvidíme v Boskovicích Amálku s Justýnkou? Nebo si dají holky po náročných dnech „voraz“? Zazáří i v Boskovicích „bikoví Brazilci“ z TUFO CZ Otrokovice? Nebo se prosadí a znalostí domácích tratí využijí regionální týmy? Otázek je před závodem „na stole“ opravdu hodně, odpovědi na ně budeme znát v sobotu odpoledne.

O kráse města Boskovice s jeho bohatými historickými památkami se, myslím, nijak zvlášť zmiňovat nemusím… Pro ty z Vás, co zde budete poprvé připomenu jen jednu atrakci: Westernové městečko. Je vzdáleno od MTB závodiště „co by kamenem dohodil“… A protože je zde hvězdou letošního léta  legendární Vinnetou,  bude toto možná lákadlo pro Vás a Vaše děti, abyste se zde  tentokrát zdrželi přece jen o něco déle…

Tedy ani Boskovice si nenechte ujít, a jako obvykle – sluníčko a dobrou náladu přivezte s sebou! Úplně na závěr aktuality se ještě vrátím k elitní kategorii mužů: zde je průběžné pořadí hodnocení „Grand Slam“, kterého Boskovice jsou třetím, předposledním dílem: Pořadí Grand Slam. Že na celkového vítěze čeká i letos soudek piva, nemusím připomínat…!

Pro připomenutí: traťová boskovická klasika…

Okruh do 6- ti let

Okruh 7-8 let

Okruh  9-10, 11-12, 13-14 let krátké zaváděcí kolo

Hlavní okruh – dlouhé zaváděcí kolo