«

»

Finišují přípravy na „Doubravy“!

Sedmý závod 17. ročníku MTB Superior – Colorprofi Poháru Drahanské vrchoviny v boskovickém Sportparku v Doubravách je – tak říkajíc – „na spadnutí“! Pojďme si v krátké aktualitě přiblížit, co je v rámci příprav nového, co se v pátek a v sobotu bude / nebude dít, kdo na mistrovské trati bude / nebude startovat…

Asi všechny potěší, že včera odpoledne početná traťová skupina pod vedením dvou architektů místních mistrovských okruhů – Vlastíka Odehnala a Milana Šafáře „vymlíkovala“ prakticky všechny okruhy. „Ladit“ se bude v pátek akorát prostor startu a cíle. Všechny starty proběhnou z jednoho místa, na asfaltové komunikaci, startovat se bude do mírného kopce ve směru k Westernovému městečku. Cílové dojezdy pak budou do reklamní brány firmy Superior, která bude umístěna přímo v areálu Sportparku.

Novinkou jsou stanovené zaváděcí okruhy, které jsou zapracovány už i do poslední platné verze propozic: 07. PDV2018_Boskovice_propozice V souvislosti s tratěmi je potřeba důrazně připomenout jednu věc, které jste si už ale asi jistě všimli: tratě dětí do 8 let mají opačný smysl jízdy, než ostatní tratě. Na toto je třeba myslet především v době tréninkových jízd!!! Že se budete potkávat s trénujícími, kteří pojedou proti Vám a je to apel na všechny ve věci ostražitosti a bezpečnosti!!! V ostrých závodních startech by tento problém teoreticky nastat neměl, pokud se zase někdo nebude „motat“ na trati, v době, kdy tam nemá co dělat… Jako, že se tímto nešvarem rajdrů trvale potýkáme a v Bukové už museli dokonce rozhodčí trestat (zatím jen časovou penalizací, v Boskovicích již ale za dané situace počítají s trestem nejtvrdším – diskvalifikací…). Ale já věřím ve vrozenou inteligenci bikerů a moudrost rodičů a prognózuji, že se vše zvládne OK!

Že je „odpískán“ do Boskovic původně plánovaný závod štafet, toho už jste si v propozicích jistě také všimli. Štafetového „reje“ si do sytosti „vrchovinoví“  bikeři užili v Bukové, a ve zbylých čtyřech závodech štafety určo ještě alespoň jednou dostanou příležitost se „proskočit“! Je vždy před závodem složitou otázkou, na koho se můžeme ve startovních listinách těšit. Před Boskovicemi ale můžeme s jistotou říci, koho zde budeme muset oželet… Vzhledem k tomu, že souběžně probíhá v italské Pile Mistrovství Evropy žáků a kadetů, určitě v sobotu neuvidíme  dvě hvězdičky z bukovského závodu kadetů – Honzy Zatloukala a Tomáše Tlamky „Contadora“ (oba Nutrend Specialized) stejně tak, jako další dvě úspěšné kadetky ze závodu v Bukové Terezku Obořilovou s Anetou Fritzovou (Drahanský Sporttým). Jmenované kvarteto reprezentuje Česko právě na zmíněné „Evropě“ v Itálii a v sobotu je tam čeká hlavní MTB závod. Na dálku budeme našim alespoň držet palce, zde si můžete ověřit jejich výsledky.

A na koho se naopak těšit můžeme? Prakticky v kompletním složení by se měl v Doubravách objevit silný regionální MORAVEC Team, ve stejně silné sestavě se zcela určitě objeví  uskupení z Hané Short Bike Academy Opletal, když tentokrát nebude osobně chybět ani jeho vedoucí a zakladatel, Vladimír Opletal. „Tvrdit muziku“ budou určitě chtít i dvě další silné regionální MTB grupy: ACT Lerak Blansko a Drahanský Sporttým… Nemyslím, že by právě boskovické startovní listiny měly být početně chudší, než ty z předešlých závodů, i když do hry může v této věci významně vstoupit počasí, které se má zkazit… Uvidíme… Z VIP hostů potvrdila svoji osobní účast jak starostka Boskovic, paní Hana Nedomová, tak i místostarostka paní Dagmar Hamalová a chybět v sobotu nebude ani patronka letošního ročníku, senátorka Mirka Vítková. Doporučení je tedy nad slunce jasné: ani Boskovice si nenechte ujít!

Abyste nemuseli „přeskakovat“ z aktuality na aktualitu, přikládám i zde oficiální mapky tratí:

  • Trať do 6 let

  • Trať 7-8 let

  • Trať 9-12 let

 

  • Trať 13-14 let

  • Trať od 15 let a starší