«

»

Druhý pokus!

Na „druhou dobrou“ se tedy pokusíme odstartovat 22. ročník MTB Poháru Drahanské vrchoviny. A shodou okolností pohostí úvodní závod 11. června 2023 pořadatelský novic – obec Jinačovice, protože pořadatelé z Okrouhlé nakonec zvolili pro termín konání svého odloženého závodu datum 17. června 2023 (sobota).

Co se Okrouhlé týče, bylo ve hře ještě datum 28. května (neděle). Dvojnásobný pořadatel závodu Českého poháru horských kol z let 2009  (6. června) a 2011 (16. dubna) , obec Okrouhlá, nakonec zvolil výše uváděné červnové datum. Zajímavostí je, že v termínu 16. dubna, kdy se měl konat první závod letošní „Vrchoviny“, zrušený z důvodu předchozího deštivého počasí kvůli podmáčeným a bahnitým traťovým terénům, se zde před 12-ti lety uskutečnil za takřka ideálního jarního počasí, bez potíží a problémů, závod Českého poháru MTB…. Zkrátka, časy se mění… Tento závod si můžete zde připomenout prostřednictvím archivního webu MORAVEC Teamu.

Odstartujeme to  v Jinačovicích a až o necelý týden později se tedy potkáme „U pazderny“  – na oblíbené „Monze“. Vedle Jinačovic, je dalším nováčkem mezi pořadateli obec Vendolí a i když se tam jede až o první zářiové sobotě, už nyní mají například – díky starostlivému řediteli závodu – Zdeňku Klímovi – hotové propozice (rozhodčími zatím neposvěcenou verzi už můžete už teď klidně omrknout Propozice cyklistického závodu Vendolí 2.9.2023). Jak je patrno, závod se bude od ostatních štací lišit tím, že zde budou (z důvodů traťových možností) startovat pouze dětské a mládežnické kategorie do 18-ti let.

A když už jsme u těch upoutávek: i Brněnský MTB pohár má už svůj kalendář a já ho touto cestou zde rád zveřejňuji..: Brněnský pohár MTB 2023 – rozpis.

Snad už tedy v souvislosti s letošní MTB „Vrchovinou“ poběží vše podle plánu a jedenáctého června v Jinačovicích vše zdárně společně odstartujeme! No a po více jak třech měsících bychom měli v Blansku znát nové držitele prestižních pohárů, včetně držitele toho nejprestižnějšího! Obhajovat ho letos bude Adam Sekanina.