«

»

Buková před námi..!-3

Vše nasvědčuje tomu, že druhému závodu redukované MTB „Vrchoviny“ 2020 bude přát počasí podstatně více, než tomu bylo před čtrnácti dny na Benešově. Kromě této dobré zprávy máme pro Vás z přípravy druhého závodu i další, které jsou v zásadě také dobré, řekl bych i výborné..!

Tou hlavní je snad ta, že se podle dosavadních zpráv bude s největší pravděpodobností v Bukové opakovat v elitní kategorii mužů souboj mezi Petrem Šichem (MORAVEC Team) a Emilem Hekelem (ZEKOF Loštice). Úřadující cyklokrosový Mistr ČR již svůj start na své oblíbené tratí již ohlásil a pevně věřím, že nebude chybět ani druhý hrdina z Benešova, Petr Šich (zatím jasně nejlepší „EXPERT“ ze závodů Českého poháru), který, jak se svěřil, má letos na prestižní Pohár Drahanské vrchoviny, tak říkajíc, „spadeno“ a rád by prestižní pohár v mužské elitní kategorii pro sebe získal.

Další dobrou zprávou je, že svědomitý tým pořadatelů  je pod taktovkou ředitele závodu a starosty obce Buková, Milana Kolíska a jeho „pravé ruky“, Helenky Ježkové, v plné práci už od minulého týdne a díky příznivé předpovědi počasí rajdry čekají tentokrát „bahenní lázně“ v podstatně, podstatně menší míře, než tomu bylo v propršeném Benešově před 14-ti dny. Přesto ale: protipovodňový poldr, který závodníci kategorií od 9 let projíždí, je vzhledem k deštivé povaze roku 2020 „pod vodou“ podstatně více, než jste byly zvyklí z minulých, „suchých“ let, takže Vás tam nějaký ten brod – nebo spíše „brodek“ letos potká. Ale protože jste zocelení předchozím benešovským závodem, bude to pro Vás v sobotu více-méně „brnkačka“… Na kategorie od 15-ti let a starší čeká samozřejmě průjezd legendární traťovou pasáží „Little Mitas Choice“…

Další důležitou informací, která vyplývá z přiložených plánků tratí, je ta, že všechny tři hlavní okruhy jsou o cca 200m kratší než loni. Travnatá západní část okruhu (louka směrem k Benešovu) se pojede ve zkrácené verzi právě o oněch cca 200m. Také nic, co by Vás mělo zaskočit, či jinak znepokojit. Snad ještě připomenu, že loni v Bukové vyhrál „eliťáky“ Michal Kozel (Nutrend Specialized Racing), který zde byl i hvězdou štafetového zvodu, který je vřazen do programu i letos. Dařilo se zde i maželům Nesetovým, když Honza Neset (In-Life Cycling Team) dojel v elitě mužů na 2. místě a stejného výsledku dosáhla i jeho manželka, Tereza Nesetová (In-Life Cycling Team) v elitní kategorii žen, když nestačila jen na výbornou Lucii Veselou (GT Opportunity Brno). Určitě vzpomenete i na hvězdné klání juniorů, které ovládnul tehdy čerstvý juniorský Mistr ČR Honza Zatloukal (Nutrend Specialized Racing), porazivší dalšího, tehdy čerstvého národního šampiona, kadeta Filipa Konečného (Nové Město na Moravě) a bronz bral před rokem Tomáš Tlamka „Contador“ (Nutrend Specialized Racing), který v této kategorii vítězně zazářil před 14-ti dny v  záludném benešovském bahně.

No a když se retrospektivně mrkneme na loňské bukovské výsledky dvou elitních hrdinů z prvního závodu v Benešově, tak připomínám, že Emilu Hekelemu se závod moc nepovedl – dojel „až“ na 8. místě (má tedy co napravovat) a Petr Šich bral za Kozlem a Nesetem  bronzovou „bednu“. Napětí tedy graduje, karty jsou rozdány, závod v Bukové je za dveřmi, přijeďte opět v hojném šiku, těšíme se na Vás! P.S. Oproti loňsku se v sobotu v Bukové neuvidíme se svazovým prezidentem, panem Petrem Markem. Ten bude účasten tentokrát až na slavnostním Večeru vítězů MTB Vrchoviny, v listopadu 2020 (Kulturní dům obce Suchý).

Finální verze propozic je zde:

PDV2020_Buková_propozice -3

Plánky tří základních okruhů omrkněte zase „tuť“:

Malý okruh

Střední okruh

Velký okruh

Ještě připomenu atipičnost startového a cílového prostoru v Bukové: všechny starty povedou ven z areálu, aby se závodníci měli možnost dostatečně rozjet, do cíle budou dojíždět nezvykle proti směru startu. Traťovou smyčku v prostoru startu a cíle pojedou  jen ty kategorie, jejichž závod je vypsán na více než jedno kolo. K tomuto opatření vede pořadatele prostorová omezenost místní startovní a cílové zóny. Ale jezdili jste to tak už ve dvou minulých letech, takže věřím, že se to vše zvládne v pohodě i letos…

MTB-Superior2020-letacekA3-nahled2

MTB-Superior2020-letacekA5-nahled2