«

»

Benešov: další deformace…-2

MTB červnový „Vrchovinový“ trojboj pokračuje v sobotu závodem na další tradiční trati jedné z pěti zakládajících obcí seriálu – v Benešově u Boskovic. Tato obec sice pokračuje v pořadatelství bez COVIDového přerušení, zato se zde už loni vyskytl docela jiný problém, který se v uplynulém roce ještě prohloubil… Pokračující masivní kalamitní těžba dřeva na východním úbočí lesního kopce „Horka“ způsobila, že hlavní okruh je deformován a zcela zbaven nejaktraktivnějších  pasáží…

Na traťové sekce jako „Údolí smrti“, „Velké a Malé Machu Picchu“, „Pařezová liga II“ či „Pechovy šikány“ a „Pardálí soutěska“, „Šafářův kopec“ můžeme i letos zapomenout a obávám se, že tato, pro bikery pěkná místa, jsou ztracena již navždy…  A když k tomu připočteme, že direktivou LČR z osobní prohlídky tratí, ve středu, 15.6.2022, zmizí z už tak „zmrzačeného“ okruhu i traťové pasáže „Pařezová liga I“ a „Dukelský průsmyk“, nezbylo nám tedy, než  na hlavním okruhu vymyslet další nová, provizorní řešení, znovu (pokolikáté už?) improvizovat… Snad alespoň jedna dobrá zpráva: dětské tratě do kategorií mladších žáků a žákyň, které jsou naštěstí situovány mimo les, zůstávají tradiční, beze změn… Nejsou naštěstí v majetku LČR… Jsou totiž v majetku  občanů obce Benešova a samotné  Obce Benešov… Zde mrkněte na rozhodčími schválené propozice, počty kol asi ale doznají v sobotu změn… (Rozhodčím posílám současně s aktualizací této aktuality nová data související s nařízením LČR zkrátit hlavní okruh, takže se dá očekávat – při zkrácení hlavního okruhu – změna počtu kol směrem „nahoru“…)  : PDV-2022_Benešov_propozice (po kontrole)

Ať tak, či tak: Loni zde nastoupil vítězstvím v kategorii muži ELITE cestu k obhajobě hlavní trofeje Petr Šich (MORAVEC Team) na jehož souboj o prvenství s Ondrou Zeleným (Eleven Blacil ET) si ještě určitě vzpomenete. Peťa je však letos dočasně marod a tak se nabízí příležitost pro skoro domácího Adama Sekaninu (Pell´s Factory Team – bydlí ve vedlejší obci Suchý). Ten je po dvou třetích místech v Okrouhlé a Ořešíně a čtvrtém minulou sobotu v Protivanově průběžným lídrem v elitní kategorii a dá se očekávat jeho další útok i na Benešově. Ale soupeři mu určitě nebudou chtít dát nic zadarmo. Po splnění studijních povinností má formu Matěj Štind (MORAVEC Team) a v Protivanově jeli výborně jak Dominik Prudek (Favorit Brno), tak i Honza Neset (ENJOY Riding Team). Uvidíme… Ještě doplním, že vítězství v elitní kategorii žen by z r. 2021 měla na Benešově obhajovat Ester Svobodová (Brno-Šlapanice). Takže bikeři: v sobotu se na Vás opět těšíme!

A ještě poznámka: na změnu hlavní tratě (ve smyslu jejího zlehčení, zjednodušení) reagoval dálnopisem  obratem (info prostřednictvím tiskové agentury Reuters) MTB komisař UCI a direktivně odejmul Velké ceně Benešova status závodu Grand Slam… Takže Grand Slam závodů v letošní MTB „Vrchovině“ zůstává pouze pět: Valchov, Okrouhlá, Boskovice, Knínice a Blansko….

Tratě Velké ceny Benešova: