«

»

„Vrchovina“ definitivně v cíli!

Tečku za 18. ročníkem MTB Superior Colorprofi Poháru Drahanské vrchoviny 2019 udělal v odpoledni o druhém listopadovém pátku slavnostní Večer vítězů, který měl v letité historii seriálu premiéru, a jemuž zázemí poskytnul kulturní dům obce Suchý u Boskovic. Sál byl samo, že  zaplněn hlavně nejlepšími závodníky letošní MTB „vrchoviny“, pro které byl večer zorganizován, a kteří byli hlavními postavami. Ozdobou ale byli určitě i VIP hosté: starostové a zástupci pořádajících měst a obci, paní senátorka  a taky cyklistické veličiny nejtěžšího kalibru… A těmi svazový prezident Petr Marek, trenér MTB reprezentace Viktor Zapletal, legenda české cyklistika Ján Svorada či současný český špičkový silničář Daniel Turek – určitě jsou…

Skutečně nevím, jak velké bylo pro Vás – nejlepší rajdry letošní MTB „Vrchoviny“ – překvapení, když jste zasloužené ocenění přebírali z rukou výše uvedených  „bombarďáků“  z české cyklistické „branže“… Snažili jsme se, aby to  pro Vás  překvapení  bylo a jen Vy byste mi teď mohli říci, jak moc Vás překvapit, se nám podařilo… Ať tak, či tak: na prvním místě je třeba poděkovat starostovi obce Suchý, Jakubovi Hlubinkovi, díky kerému jsme si mohli večera užívat v útulném prostředí místního kulturního domu. (Kdo „větříte“ souvislost mezi starostou obce Suchý Kubou Hlubinkou a hlavní rozhodčí MTB „Vrchoviny“ Terezkou Hlubinkovou, tak „větříte“ správně: jedná se o šťastný manželský pár!)

Ohlášený scénář večera byl, více – méně, dodržen. V prvním bloku se vyhlašování celkových vítězů ujaly senátorka a patronka MTB „Vrchoviny“ Mirka Vítková (předávala v zastoupení ceny za město Boskovice), Bronislava Krénarová (starostka Městysu Protivanov), Karel Vrána (starosta obce Valchova), Petr Grénar (starosta Městyse Knínice), Antonín Rus (starosta obce Benešova) a Helenka Ježková (místostarostka obce Buková) v příkladné součinnosti se svazovým prezidentem Petrem Markem a trenérem MTB reprezentace – Viktorem Zapletalem. Zástupci pořádajících obcí předávali dětem do věkové kategorie 7-8 let věcné ceny, Peťa Marek zvládl velmi zdatně předávat poháry a Viktor Zapletal zase diplomy. Souhra tohoto „minipelotonu“ byla vskutku příkladná…

V první přestávce dokázala  Markéta Šafářová, která měla na starosti pobavit děti hrami  (za vydatné asistence dcery Adély Šafářové), „ukočírovat“ bezmála 50(!) vitálních kluků a holek, kteří se do her zapojili a kteří se, myslím, připravenou zábavou dobře pobavili! Díky Markéto, díky Adélo!

Nejlepší závodníky, kterých se týkal druhý vyhlašovací blok, pak vzorně opečovávali předáváním věcných cen: Lenka Tlamková (zastupovala starostu obce Okrouhlá a zároveň i koordinátora seriálu, cyklistický oddíl MORAVEC Team), sourozenci Patrik a Kristýna Kolářovi (zastoupili starosty obce Kořenec), Honza Havelka (starosta obce Velenova), opět Petr Grénar (starosta Městyse Knínice) a Mirek Mazánek spolu s p. Paděrou (zástupci obce Žďárná). Diplomy a poháry tentokrát řešily dvě excelentní cyklistické – silničářské veličiny z let minulých i současných: Ján Svorada a Daniel Turek.

Okénko do cyklistické historie, pro které byla rezervována druhá pauza, obnášelo jízdu na historických speciálech ze druhé poloviny 19. století, když praktické předvedení těchto technických unikátů bezchybně zvládnuli otec a syn Radek a Matěj Kalinové z Letovic. Jejich produkci dotvořili supr dobové kostýmy… Dechy se tajily, brady překvapením padaly, foťáky cvakaly jako o život… Skutečně parádní číslo! Díky Radku, díky Matěji! Ještě neklesl adrenalin z vystoupení kluků Kalinovic a už tu bylo další „číslo“: autogramiáda VIP celebrit, které zdobily svojí účastí Večer vítězů… Diplomy, které už většina oceněných měla, k získání cenného podpisu dobře posloužily..!

Kategorie ve třetí  části vyhlašování celkových vítězů již byly výhradně v režii  MORAVEC Teamu a  Lence Tlamkové, která koordinátora MTB „Vrchoviny“ reprezentovala a předávala nejlepším závodníkům ve zbývajících šesti kategoriích věcné ceny, asistovali tři velice zdatní pomocníci: pohárů se opět ujal Petr Marek, diplomů Viktor Zapletal (vítězná sestava se namá měnit) a navíc byla opět v akci i senátorka Jaromíra Vítková, předávajícím nejlepším dárkové poukazy prodejen „BB Cyklosport„, které věnovala firma Superior – jeden z hlavních partnerů MTB „Vrchoviny“.

Po roce byla k vidění i vzácná, kultovní trofej, velký plastový  „Pohár Drahanské vrchoviny“ z dílny „vrchovinového“ designéra Libora Bartoše. Pohár  je putovní a výhradní právo mít ho rok ve vlastnictví má pouze a jen vítěz kategorie muži ELITE. Viktor Zapletal ho za potlesku přítomných předal staronovému držiteli, brněnskému  – Jiřímu Ošťádalovi. Tento borec obhájil i vítězství v pořadí „Grand Slam“ a jeho jméno se tak stalo v rámci večera, spolu ne jménem mladičkého boskovického Martina Hrudy, asi nejčastěji vysloveným..!

A ještě jednu velice milou skutečnost ze slavnostního Večera vítězů si dovolím v této aktualitě vyzvednout. Vozíčkářka Maruška Zouharová, která se na závodech velice svědomitě  stará o vrácená čísla závodníků a předání lístků na občerstvení pro ně, všem odměňovaným vlastoručně vyrobila náramek z korálků v barvách MTB „Vrchoviny“! Skutečně parádní věc, která musela všechny moc potěšit a „chytnout“ za srdíčko… Maruško, moc děkujeme i Tobě!

Velký dík ale patří i Vám, všem TOP závodníkům MTB „Vrchoviny“ 2019, že jste si pro zasloužená ocenění přijeli a velkou měrou se podíleli na dost vydařeném večeru..! Kromě „Supů“ (firma Superior), patří dík i pivovaru Ferdinand,  Socrates Golf Country Clubu Kořenec a Mlékárně Olešnice, kteří také přispěli o slavnostním večeru cenami (Ferdinand, SGCC) pro nejlepší závodníky a pochutinami (Mlékárna Olešnice) pro všechny. „Special Thanks“ tedy jmenovitě: Tomáši Zachovalovi (Pivovar Ferdinand), Vlastíku Šteflovi (SGCC Kořenec) a manželům Gabriele a Milanovi Pokorným (Mlékárna Olešnice).

Osmnáctá „Vrchovina“ je tedy definitivně za námi, no a na té devatenácté se už,  rozběhly přípravné práce! Pevně věříme, že si cestu na prastaré pohoří v severním cípu Jihomoravského kraje příští rok opět najdete a budete jezdit závodit v počtech alespoň totožných s těmi letošními! Už teď  se na Vás těšíme! Níže jsou dvě fotogalerie, které vypovídají, že to byl v pátek v obci Suchý fakt „fičák“! Takže: kdo nezažil premiérový Večer vítězů, ten jakoby nebyl…