«

»

Šesté vítězství

Šestý start v Poháru Drahanské vrchoviny proměnil junior Daniel Mayer KC Hlinsko opět ve vítězství. Tentokrát tedy ovládl závod v Kořenci, kdy mu od začátku nikdo z konkurentů nestačil a bojovalo se „jen“ o stříbro mezi čtveřicí Petr Dobrý, Radim Kovář, Tomáš Tlamka a Jiří Ošťádal, kteří se v tomto pořadí vešli v cíli do jedné minuty.

O co dramatičtější byl závod mužů, závod žen byl obsazen pouze jedinou – Lídou Dobrou. Takže alespoň pět juniorek a kadetek zachranilo počet startujících žen a dívek na nejdelší okruhu o délce 5500 metrů, když vyhrála Adéla Šafářová

Celkem 121 startujících je spíše podprůměrné číslo, ke kterému ale naštěstí nejvíce přispěli děti a mládež s 94 chlapci a dívkami.

Zpestření závodu přinesl navíc závod tříčlených štafet, kterých se přihlásilo celkem jedenáct a k velké radosti domácích zvítězili kořenečtí sourozenci Kristýna a Patrik Kolářovi doplnění Tomášem Tlamkou, který se po zranění opět postavil i na start závodu mužů.

Jelikož už jsme tři závody před cílem letošního ročníku PDV, chtěli bychom vyzvat všechny závodníky, aby si zkontrolovali, zda výsledky průběžně odpovídají. Zda sedí obce, data narození či kluby. Chybovat je lidské, ale pro vyhlášení na konci seriálu bychom byli rádi kdyby vše sedělo a nebyly žádné reklamace.

Výsledky: http://vysledky.pohardrahanskevrchoviny.cz/2015/?page=vysledky
Fotky: http://moravecteam.rajce.idnes.cz/2015.08.15._PDV_Korenec/