«

»

Kamenák + drtič = bikový víkend ve Valchově AKTUALOZOVÁNO

Pavel Váňa ve stoupání kameňáku

Drtič muži

Valchov je pro Pohár Drahanské vrchoviny náročné dostaveníčko. Nejen, že si místní troufnou v jednom roce uspořádat tři zcela rozdílné bikové závody, ale navíc dokáží využít náročného terénu v krásném prostředí blízkých lesů a prověřit tak schopnosti organizátorů a zdatnost účastníků.

O svátečním prodlouženém víkendu se spojili do dvou dnů časovka do vrchu a maraton horských kol.
Kameňák má svůj start na začátku staré cesty u křižovatky na Hrádkov v Boskovicích a končí na fotbalovém hřišti ve Valchově. Techniku zde nahrazuje především převýšení, závodníci na dvou kilometrech délky totiž musí vystoupat 140 výškových metrů.
Oproti tomu sobotní Valchovský drtič je ryzím maratonem s okruhem o délce 25 km a převýšením 700 metrů. S náročnými výjezdy a technickými sjezdy ukrytými v lesích mezi Valchovem, Němčicemi, Újezdem a Boskovicemi se letos popralo rekordních 111 bikerů.

Aby kameňák nebyl tak jednoduchý, jede se v kategoriích od 13 let dvoukolově, kdy do druhého stoupání vyjíždí závodníci dle ztráty z kola prvního gundersenovou metodou. Kdo tedy přijede do cíle jako první, zároveň i zvítězí. V kategorii mužů se to letos podařilo Pavlu Váňovi a mezi Ženami Radce Haasové.
Drtiče na 50 kilometrů a tedy dva okruhy ovládl Radim Kovář v čase 1:59:17 jen s desetisekundovým náskokem před včerejším vítězem Pavlem Váňou. V ženách měla nejlepší čas Tereza Valentová 2:34:27.
Výsledky budou zveřejněný v následujícím týdnu. Fotky se už objevují na rajčeti Moravec teamu.

Výsledky: Valchov – 8.5.2015 – Kamenak, Valchovský DRTIČ – Maraton 25 km – 9.5.2015 – cestecne bez klubu, Valchovský DRTIČ – Maraton 50 km – 9.5.2015 – bez klubu castecne