«

»

Benešov střídá Kořenec

Nevím sice, jak dopadlo derby mezi fotbalisty Benešova a Kořence, na které spěchali někteří diváci i účastníci benešovského závodu Poháru Drahanské vrchoviny. Bikeři si svůj výsledek vyjeli dnes v Benešově a pod fotbalové hřiště v Kořenci se vydají až v sobotu 15. srpna.

Závod v Benešově u Boskovice tedy zná své vítěze i poražené z celého 141 hlavého startovního pole. 89 dětí doplnilo v posledním startu celkem 52 starších závodníku od 15 let až po veterány. Ani v jedné kategorii nebyla nouze o minimálně tři cyklisty, kteří by si rozdělili sadu medailí za své umístění.
Už několik let se pro zázemí závodu využívá louka za hřištěm a náročná trať je naštěstí téměř celá schována v lese, což činilo závodění při trvajících tropech přeci jen snesitelným. Spousty povzbuzujících diváků, kteří jsou právě v Benešově hodně slyšet, navíc hnalo závodníky k co nejlepším výkonům.
Ty nejlepší v elitních kategoriích odvedli Daniel Mayer KC Hlinsko a Lucie Veselá GT Bikeplac.
Výsledky budou k dispozici v týdnu, fotogalerie už nyní zde http://moravecteam.rajce.idnes.cz/2015.08.09_PDV_Benesov – snad se objeví i fotky z atraktivního závodu Ukrajina cupu, kde s přehledem vyhrála kreace Poldy Spáčila.

Jelikož závod v Kořenci následuje bezprostředně po tom benešovském, už teď zveřejňujeme propozice a mapy. Navíc oproti běžnému scénáři složíme doufám reparát v závodu štafet, který se ve Valchově díky nezájmu neodjel.

propozice: doc 10.-PDV-2015_Kořenec_propozice / pdf 10.-PDV-2015_Kořenec_propozice
mapy: