«

»

Žďárná se také vrací!

Podobně jako ve Valchově, Okrouhlé a Protivanově ani ve Žďárné nebylo možno z důvodu COVIDu19 v r. 2020 a 2021 MTB závody v rámci Poháru Drahanské vrchoviny uspořádat. „Come back“ této jinak tradiční pořadatelské obce je ale zde a už tuto sobotu vrazí bikeři na tratě v okolí místní krásné sportovní haly. 

Tým pořadatelů pod taktovkou ředitele závodu Mirka Mazánka a starosty obce Honzy Hanáka je už v rámci příprav v plné práci. Podobně jako na Okrouhlé a v Benešově, i žďářenští byli nuceni zaimprovizovat na dvou traťových okruzích: pozměněn musel být okruh 1800m a změnami si prošla i hlavní trať 3300m. Zde mrkněte na již oficiální, rozhodčími schválené propozice: PDV-2022_Žďárná_propozice  V roce 2019 vyhrál kvalitně obsazený závod mužů ELITE (startovalo 21 bikerů)  Tomáš Fláma (TS Bohemia), ženám vévodila Tereza Nesetová (In-Life Cycling Team). V aktuálních startovkách letošního ročníku jsme je ale ještě na startu neviděli a tak se dají očekávat na medailových pozicích nová, aktuální jména. Především vítěz z Benešova Adam Sekanina (Pell´s Factory Team), by mohl „kout železo, dokud je žhavé“ a na skoro domácí trati se pokusit navýšit v průběžném hodnocení svůj bodový náskok. Také jsme zvědavi, zda součástí tratě bude opět umělý skokanský můstek? A neméně nás bude zajímat, zda „qartet“ neporažených – Martin Hruda, Elen Mazalová (oba Drahanský Sport Team), Thea Žáčková (OCA) a Justýna Novotná (MORAVEC Team) si udrží svoji suverenitu i ve Žďárné? Uvidíme v sobotu…

Ať tak či tak: Žďárnou se letošní MTB „Vrchovina“ překlápí do druhé poloviny a prázdninové pauze začne jít srpnovými závody už hodně do tuhého!

Zde ještě mrkněte na plánky tratí:

Trať 500m:

Trať 1000m:

Trať 1800m:

Trať 3300m: