«

»

Poprvé mezi kapkami…

Jaká by to byla biková tour, kdyby alespoň v jednom závodě  nesprchlo? Z tohoto pohledu máme v rámci 16. ročníku MTB Superior poháru Drahanské vrchoviny po jeho sobotním 14. závodě, kdy se jako hostitelská obec  vzorně premiérově představil Městys Knínice, splněno! Sobotní deštivé a chladné počasí neustále závodění-chtivé bikery přiliš neodradilo. Asi především zvědavost na „knínické novoty“ zařídila opět bohatá startovní pole v jednotlivých kategoriích, když bikeři museli vzít tentokrát opravdu vážně v potas fakt, že se jenalo o vyloženě „mokrý závod“… Za daných podmínek nebylo o dramatické momenty  nouze, rajdři si museli často sáhnout až na dno svých sil a předvést vysokou míru jezdeckého kumštu… Po sečtení a podtržení sobotního zmoklého výsledkového rezumé jsou známi před finálovým závodem v Boskovicích další 4 jistí celkoví vítězové! Tím se jejich součet završil na číslovku 11, což ale znamená, že v sedmi kategoriích je stále ještě nerozhodnuto..!

Osmým letošním celkovým vítězem se stal v Knínicích boskovický Petr Hruda závodící za Drahanský Sporttým v kategorii chlapců do 6-ti let. Pro chlapce a dívky této věkové kategorie byl 450m měřící okruh skutečnou „kládou“… Byl obtížný profilově převýšením a sobotní deštivé počasí ještě umocnilo jeho náročnost! A právě na něm si mezi chlapci dojel pro vítězství Petr Hruda, které mu za daných okolností „chutnalo“ dvojnásobně… I v Knínicích potvrdili svoje výjimečné bikerské schopnosti olomoučtí bratři Tomáš a Lukáš Raškovi (Short Bike Academy Opletal). I na vlhké a kluzké trati potvrdili svoji letošní dominanci a desátým vítězstvím si i oni již s předstihem zajistili palmu celkového prvenství. Dalším, kdo, si pojistil v Knínicích celkové prvenství, je další podobný letošní „Vrchovinový“ suverén, starší žák Filip Konečný (BATT Nové Město). Na „vodě“ byl stejně rychlý jako za sucha, v závodě neměl konkurenci a i on již nemůže být v posledním závodě za týden v Boskovicích předstižen! Kvartetu  čerstvých celkových vítězů blahopřejeme!

Ostře sledované kategorie dívek 7-8 a 9-10 let dopadly podle „velenovské“ předlohy. Justýna Novotná (kat. 7-8 let, MORAVEC Team) nedala tentokrát své největší soupeřce Žanetě Kupské (JUDO SKKP Brno) šanci, porazila ji o 15 vteřin a po odečtení pěti nejhorších umístění má před ní náskok slibných 40 bodů… Rozhodnuto ale ještě není. Stejně, jako v kategorii dívek o „level“ vyšší, kde se z vítězství radovala opět Anna Hudečková (TUFO CZ Otrokovice) a po výsledkovém odečtu se s pěti výhrami vyhoupla s doposud získanými 625 body do čela této kategorie! K vítězství v Knínicích ji napomohla i skutečnost, že její velká soupeřka Anna Hanáková (MORAVEC Team) po pádu závod nedokončila. A tak před finálovým závodem jsou děvčata (připomínám, že po bodovém odečtu nejhorších umístění) seřazena vzácně vyrovnaně následujícím způsobem: 1. Hudečková 625 bodů, 2. Gottwaldová 605, 3. Bradáčová 595, 4. Hanáková 585… V této kategorii to bude drama asi až do posledních metrů…

Mokré a kluzké knínické tratě nám odhalily, několik bikerů, kterým je evidentně v podstatě jedno, jaký terén zdolávají, zda suchý nebo mokrý… Mezi takové určitě patří bratři Roman a Honza Šindelářovic, kteří svých suverénních vítězství v kategoriích mladších žáků (Roman) a juniorů  / kadetů (Honza) dosáhli s udivující jistotou! Stejně tak dobrý „na vodě“ je i vítěz závodu mužů ELITE a po Velenově už i celkový jistý vítěz v této kategorii, Jirka Ošťádal (ENJOY RIDING Team), který vítězstvím v Knínicích tak potvrdil, že titul letošního Krále „MTB“ Vrchoviny je ve správných rukou! Po závodě, který si evidentně – i za daných náročných klimatických podmínek – vysloveně užíval, vysekl hlubokou poklonu pořadatelům v čele s Vladimírem Janovským  a tvůrci tratí Vlastíkovi Odehnalovi. Ten v Knínicích prokázal opět svoje výjimečné mistrovství v tomto oboru a po skončení akce si právem užíval slov chvály na řešení hlavního, 2200 m okruhu. Náročná, ale jezdivá, ryze přírodní trať se mu skutečně povedla a hned se jí za její prvotřídnost dostalo i pojmenování: Val di Sole… A rádi jsme byli všichni určitě i za účast dvou velkých podporovatelů MTB „Vrchoviny“ – senátorky Mirky Vítkové a poslance Parlamentu ČR, Jaroslava Klašky, kteří pomohli pořadatelům velice zdatně s prvním slavnostním ceremoniálem.

Rekapitulace kandidátů na prvenství a již doposud známých celkových vítězů 16. ročníku MTB Superior Poháru Drahanské vrchoviny:

 • Odrážedla chlapci – Šimon Bernard? Michal Paděra?
 • Odrážedla dívky – Leona Eclerová? Katka Šulcová?
 • Chlapci do 6 let – Petr Hruda – vítěz
 • Dívky do 6 let – Tereza Hrazdilová – vítěz
 • Chlapci 7-8 let – Tomáš Raška – vítěz
 • Dívky 7-8 let – Justýna Novotná? Žaneta Kupská?
 • Chlapci 9-10 let – Lukáš Raška – vítěz
 • Dívky 9-10 let – Anna Hudečková? Amálka Gottwaldová? Nikola Bradáčová? Anna Hanáková?
 • Chlapci 11-12 let – Roman Šindelář? Lukáš Sedlák? Tomáš Halámek?
 • Dívky 11-12 let – Eliška Hanáková – vítěz
 • Chlapci 13-14 let – Filip Konečný – vítěz
 • Dívky 13-14 let – Kristýna Kolářová? Anna Smutná?
 • Junioři / kadeti – Karel Vinický – vítěz
 • Juniorky / kadetky – Jana Tesařová? Anna Zemánková?
 • Masters III – Vlastimil Odehnal – vítěz
 • Masters II – Martin Gottwald – vítěz
 • Ženy – Eva Adamová – vítěz
 • Muži ELITE – Jiří Ošťádal – vítěz

Připomínám, že finále v Boskovicích se pojede v neděli 24. září 2017 (k této „race“ bude napsána v průběhu týdne ještě samostatná zvací aktualita) a zázemí závodu poskytne letos nově zbudovaný Sport park v místní části obce Doubravy. V celkovém pořadí se bude – díky letošní bohaté účasti rajdrů ve všech kategoriích – vyhlašovat  prvních pět nejlepších, kdy první tři obdrží poháry, všech pět pak pamětní diplomy a věcné ceny. Zde si zkontrolujte kompletní výsledkový servis a i tři bohaté fotogalerie jsou už ke shlédnutí…