«

»

Velikonoční bajkování! -3

Třetí MTB vrchol brzké části jarní sezóny je před námi! Po březnové klasice v Rakouském Langenlois a prvním  Českém poháru o prvním dubnovém víkendu v  Brně, je zde další, mezinárodně sledovaná  bajková TOP akce a to zcela v mimořádném termínu! Skutečně si nepamatuji, že by se závod MTB „Vrchoviny“ někdy jel v době Velikonoční… Po dvou „covidových“ absencích  zažijeme už tuto sobotu obnovenou premiéru Velké ceny obce Valchova, obce horským kolům zaslíbené a to na  tradičních a  a oblíbených tratích přezdívaných „Monaco – Monte Carlo“.  A zároveň je  to  – podle všeho – historická premiéra MTB „Vrchoviny“ v Posvátné Velikonoční době!  V sobotu se tedy kola MTB Poháru Drahanské vrchoviny 2022 (takový je oficiální název letošní série) roztočí ve Valchově naplno a to už – věřte-nevěřte – po „jedenadvacáté“!

Důležité informace pro Vás, které vyplynuly z pracovního setkání zástupců pořádajících obcí a měst minulý čtvrtek, které ve svém kulturním domě vzorně pohostila další tradiční pořadatelská „Vrchovinová“ obec – Žďárná:

  • Velká cena Benešova nebude kolidovat s MTB Šelou, neboť je přesunuta na náhradní červnový termín: uskuteční se 18. června, jako pátý závod v pořadí. Takže termínová definitiva je tato: pohar-drah-vrchoviny-letacekA5-nahled1
  • U starších kategorií se zvyšuje startovné: odrážedlům a dětem do 6-ti let platí beze změn loňská taxa 50.- Kč, dětem 7 až 14 let se startovné zvyšuje na 100.- Kč a všem ostatním starším na 200.- Kč.
  • Závody odrážedel budou umožněny mladým závodníkům ročníku 2018 a mladším. Pětileté děti (*2017) rozhodčí zapíší výhradně a pouze do závodu na kolech a to v kategorii 5-6 let.
  • Vzhledem ke sváteční sobotě začínáme ve Valchově výjimečně o hodinu později, než je obvyklé. Tedy první start odrážedel pískneme v 10.30 hodin. V sobotu si tedy můžete pospat…
  • I letos – a věříme, že i v dalších ročnících – si to rozdají v celkovém hodnocení štafety – a to ve všech 11-ti závodech! Soutěží se opět o prestižní putovní poháry zakladatele MTB „Vrchoviny“ – Ing. Aloise Hložka.

A to už se dostávám k propozicím, které jsou již schváleny hlavní rozhodčí Aničkou Tlamkovou  v této  podobě:  PDV – 2022_valchov XCO _propozice Další důležitou informací pro Vás je, že budete mít letos ve Valchově oficiálně určenou parkovací plochu: Parkování aut (1)  Ti z Vás, kdo pojedou na závodiště od Boskovic, hned po výjezdu z lesa, ještě před vjezdem do obce,  odbočí na určené parkoviště vpravo. Ti z Vás, kdo pojedou z opačného směru, odbočí po průjezdu Valchovem před lesem na zmiňované parkoviště vlevo. Na závodiště to budete mít tedy přes silnici, takže při jejím přecházení / přejíždění Vás prosím – hlavně děti – o zvýšenou opatrnost!

Tratě jsou totožné, jako při posledním závodě zde, v r. 2019:

Omlouváme se, že zatím neběží prezentace on-line na sobotní závod na těchto stránkách. Nicméně intenzivně se na tom maká a „nejvyšší ajťák“ slíbil, že to dnes večer bude „ready“. Takže, prosím Vás o trpělivost…

Foto z Velké ceny Valchova 2019.Pojďme ještě zavzpomínat, jak to ve sledovaných kategoriích dopadlo v „Monte Carlu“ v r. 2019: Prestižní závod mužů tehdy ovládl Jakub Říman (CykloTeam Kolárna), který druhého v cíli, Dominika Prudka (Ethic Sport Cycling Team) udolal o více jak minutu. Oba jsou samozřejmě stále cyklo – aktivní: zatím co Kuba Říman se více specializuje na cyklokros (dotáhl to už i do cyklokrosové reprezentace), Dominika Prudka jsme měli možnost  vidět reprezentovat Favorit Brno v premiérovém závodě Českého poháru horských kol o prvním dubnovém víkendu v Brně. Není bez zajímavosti, že obhájce loňského celkového „Vrchovinového“ prvenství, Petr Šich (MORAVEC Team) dojel tehdy v tomto závodě na 5. místě. A protože Peťa nebude v sobotu na startu chybět, dá se očekávat jeho razantní útok na nejvyšší pozice!

Mezi ženami byla ve Valchově před třemi lety nejrychlejší zkušená Lucie Veselá (GT Opportunity), a říz měl tehdy také nejen souboj TITÁNŮ v kategorii Master III v podání borců Ivo Kovařík (DK Bike Shop Racing Team) / Dušan Olejníček (GT Opportunity) / Martin Šíma (Max Cursor), ale taky bitva juniorů/kadetů, ve které Filip Konečný (Bike Team Nové Město na Moravě) v úžasném souboji porazil o sekundu Tomáše Tlamku „Contadora“ (Nutrend Specialized Team). Zkrátka ve Valchově to vždycky stálo za to! Nenechte si tedy ujít obnovenou premiéru této kultovní race! Ale ani celý 21. ročník MTB „Vrchoviny“! pohar-drah-vrchoviny-plakatA3-nahled1 Už jenom doplním: dle informace pořadatelů budou tratě vyznačeny a tedy způsobilé k tréninku již ve čtvrtek, 14. dubna v odpoledních hodinách.

A ještě doplnění plánku tratě starších žáků a žákyň: