«

»

Velenov už tuto neděli!-3

Aby nenastala kolize s Vámi oblíbeným závodem Author Šela Maraton, který odstartuje svůj další ročník v sobotu, 5. září 2020, „uhnula“ MTB „Vrchovina“ této TOP akci na „Moravském poli“ na neděli, 6. září… 

Po „grand slamových“ Boskovicích  Vás čekají sice relativně méně náročné tratě, ale zato tratě, s jedním z největších převýšení! Snad počasí zkopíruje i ve Velenově model z Bukové a Boskovic a zažijeme opět slunečný bikový den „prošpikovaný“ kvalitními výkony bikerů a dramatickými souboji do posledních metrů, na jaké jsme letos už zvyklí… Pořadatelský tým pod vedením starosty obce Velenova, svědomitého Jana Havelky je již v plné práci a nejdůležitější informací, co se příprav týče, je asi ta, že tratě budou oproti loňsku s minimálními změnami. Zde předkládám již rozhodčími schválené  propozice PDV-2020_velenov_propozice_T+(1)+(1), níže uvádím i plánky tratí. Propozice se od loňských liší jen ve dvou bodech. Děti do 6 let pojedou okruh 750 m a juniorky a kadetky čeká oproti loňsku o kolo víc, tedy celkem 3 kola.

Protože se letos jede v rámci „Vrchoviny“ jen pět závodů a započítávat budeme čtyři nejlepší výsledky, kvarteto závodníků, kteří slavili vítězství v Benešově, Bukové a Boskovicích, má  už ve Velenově možnost – v případě vítězné účasti – zajistit si celková prvenství. Jmenovitě to jsou: v kategoriích do 6 let Martin Hruda (Drahanský Sporttým) a Barborka Štolfová (Cykloop.cz-BT Morkovice), v kategorii dívek 7-8 let Elen Mazalová (Drahanský Sporttým) a v kategorii dívek 9-10 let Sára Škubalová (TUFO CZ Otrokovice). Bude také zajímavé sledovat, zda čtyři letošní „korunní princové“ konečně dosáhnou na vytoužené vítězství..? Ještě připomenu, že v elitních kategoriích mužů a žen obhajují z loňska vítězství Petr Šich (MORAVEC Team) a Sylvie Červená (TÜV SÜD Rusava Bike Team). Oba letos „Vrchovinu“ jezdí, takže je předpoklad, že je i ve Velenově uvidíme. Navíc Petr Šich je čerstvým vítězem MTB Českého poháru v kategorii „Muži EXPERT“, na které dosáhnul minulou sobotu při vítězném finálovém závodě v Brně.

Dá se předpokládat, že to ale nebude zdaleka jen Petr Šich, kdo jel finálové pohárové Brno, a kterého uvidíme ve Velenově… Zájem o závod je mezi pravidelnými účastníky ČP pozoruhodný a já věřím, že vzrůstající trend účasti závodníků na letošní „Vrchovině“ (Benešov 219 rajdrů, Buková 230, Boskovice 233) bude pokračovat i ve Velenově. Čerstvá zpráva hovoří o tom, že na startu společného závodu juniorek a kadetek se po Sáře Škubalové (9-10 let, TUFO CZ Otrokovice). Hance Vikové (starší žákyně, Dukla Praha) a Matyáši Pávkovi (kadeti, KC Kooperativa) se na startu letošní „Vrchoviny“ objeví další letošní národní šampionka, kadetka Simona Spěšná (MS Bike Academy), dcera bývalého vynikajícího českého bikera, Milana Spěšného. Ostře sledovaný bude tedy  souboj v závodu juniorek a kadetek – mistryně ČR Simony Spěšné a vicemistryně ČR Elišky Hanákové (CP Team). A už jenom poslední doplnění: i ve Velenově si to rozdají štafety.  Ředitel závodu už o tom ví, a není vůbec proti proti…! Takže v neděli opět přijeďte ve „full“ sestavách, těšíme se na Vás!

Plánky tratí:

Trať 750m

Trať 1800m

Tratě 3100 a 4200m