«

»

Večer vítězů se blíží!

Vše nasvědčuje tomu, že tečku za letošní, jubilejní MTB „Vrchovinou“ uděláme podle plánu na slavnostním Večeru vítězů Poháru Drahanské vrchoviny, v sobotu 6. listopadu 2021 od 17.00 hodin v kulturním domě obce Suchý.

Minulý čtvrtek se na schůzce zástupců pořadatelských obcí a měst, která se uskutečnila v podvečer v restauraci Morava v Benešově u Boskovic dohodlo, jak bude slavnostní večer probíhat, přičemž pro Vás jsou nejdůležitější asi tyto informace:

  • V pořadí OPEN bude vyhlašováno „Velké pódium“ – tj. na „bednu“ pozveme prvních pět nejlepších závodníků v celkovém hodnocení každé z 18-ti kategorií, tj v mikrofonu zazní celkem 90 jmen nejúspěšnějších závodníků letošního, jubilejního 20. ročníku. První tři obdrží prestižní poháry Drahanské vrchoviny, všech pět pak věcné ceny.
  • Do pořadí OBCE budou započítáni i závodníci těch obcí, kde se závody podle původního programu r. 2021 měly konat, ale COVID19 nakonec jejich uspořádání znemožnil. Tedy mladí závodníci z jinak tradičních pořadatelských destinací – Valchova, Okrouhlé, Protivanova a Žďárné – se můžou, v případě, že se umístili mezi nejlepšími, také těšit na zasloužené ocenění! Zde budeme vyhlašovat „Malé pódium“: první tři obdrží jak poháry Drahanské vrchoviny, tak i věcné ceny.
  • Do pořadí OBCE budou zařazeni i závodníci satelitních obcí letošního nováčka mezi pořadateli, města Blanska: těmito satelity jsou například Horní Lhota, Dolní Lhota, Češkovice, Klepačov, Obůrka…
  • Nezapomeneme samozřejmě ani na tři nejlepší štafety letošního jubilejního ročníku, které sváděly líté souboje o poháry Ing. Aloise Hložka, který před dvěma desítkami let položil základy této dnes už kultovní, regionální bikové série. Zde si už můžete zkontrolovat, kterých týmů se to bude hlavně týkat: Štafety 2021 celkem_prvních 8 týmů
  • Nezapomeneme samozřejmě ani pořadí elitních mužů Grand Slam, kdy na tři nejlepší bude čekat opět nějaká ta pivní dobrota…Pořadí Grand Slam – PDV 2021

Než se potkáme v útulném kulturáku obce Suchý, můžeme zhodnotit letošní „Vrchovinu“ – a nejenom ji – v předstihu na tradičním regionálním zakončení cyklistické sezóny v rámci hvězdicové jízdy na  kopec  Malý Chlum u Bořitova. MORAVEC Team ho organizuje na sváteční čtvrtek, 28. října, sraz cyklistů či turistů u paty rozhledny 13.00-14.00 hodin. Dobrou náladu a párek/klobásku na opečení vezměte s sebou! A protože dva roky nám tento „zavírák“ sezóny znemožnil COVID, věřím, že se nás ve čtvrtek na Chlumu sjede/sejde „hafo“!