«

»

Ve stínu větrného mlýna…-2

Další, letos v pořadí už osmý závod MTB „Vrchoviny“ pohostí o předposlední srpnové sobotě Kořenec. Na tradiční „štaci“ (Kořenec je  vedle Benešova, obce Suchý, Ždárné a Okrouhlé jednou ze zakládajících obcí populárního bikového seriálu) se vždycky moc těšíme, protože atmosféra zde bývá veskrze pohodová a srdečná, také zázemí je tu  po všech stránkách super (především pro děti). Navíc díky nedalekému monumentálnímu větrnému mlýnu a udržování zdejších folklorních tradic v Kořenci vždy tak trochu pociťujeme „dech starých dobrých časů“…! 

Zanechme ale sentimentu a přesuňme se do horké bikerské reality. Závod v Kořenci by už mohl určit držitele prestižních pohárů v celkovém hodnocení za r. 2022. Připomínám, že z 11-ti závodů se rajdrům letos započítá 8 nejlepších výsledků a tak například zvítězí-li v Kořenci v kategorii chlapců 7-8 let boskovický Martin Hruda (Drahanský Sport Team), který vyhrál všech 7 předchozích Velkých cen, bude mít již jistotu celkového vítěze!

A protože doba dovolených je více-méně za námi, čeká se, že by Kořenec mohl být účastnicky lepší, než tak trochu zmoklé Boskovice, a že především mladí bikeři zde provedou rozhodující frontální útok na body do celkového hodnocení ať už v pořadí OPEN či v pořadí OBCE. Počasí ale může znovu zamíchat karty. Podle aktuální předpovědi by ale hlavním „dešťovým dnem“ měl být tentokrát pátek, srážky ale avizují meteorologové i na sobotu… Uvidíme, třeba budeme mít tentokrát více štěstí a voda popadá jinde…

Zde studujte propozice:PDV-2022-propozice-Korenec_opravene Jsou už „posvěceny“ od rozhodčích. Akční a svědomitý  ředitel závodu (a starosta obce v jedné osobě),  Mirek Zemánek, spolu s traťovým ředitelem Jardou Kolářem nehlásí oproti loňsku žádné změny, níže si tratě připomeňte i v mapovém zákresu.

V elitní kategorii mužů jsme zde viděli loni parádní souboj generací: mladý Petr Šich (MORAVEC Team  – *1999) porazil zkušeného Ondru Zeleného (Eleven Blacil. ET – *1982) o 40 vteřin a nasměřoval se tímto vítězstvím ke zisku cenné trofeje. Vypadá to ale, že z opakování loňského souboje nic nebude: Petra letos trápí zdravotní problémy a Ondru jsme na „Vrchovině“ v tomto roce ještě ve startovních listinách nezaznamenali… Mezi ženami zde byla loni nejrychlejší Pavlína Maráčková (SK Jiří Team). Ta je letos pravidelnou účastnicí, celkovému pořadí ve své kategorii vévodí a já pevně věřím, že své loňské vítězství přijede obhájit! Ať už na Kořenci zmokneme nebo ne, rozhodně si ho nenechte ujít!

Plánky tratí:
  • Trať do 6-ti let, 7-8 let

  • Trať 9-10, 11-12 a 13-14 let

  • Trať juniorky/kadetky, junioři/kadeti, Masters, ženy, muži

Trať odrážedel – předpokládám – bude také beze změn a nejmladší závodníci prosviští distanc cca 100m ze startovního prostoru do mírného kopce směrem k větrnému mlýnu.