«

»

Z údolí znovu do kopců!

Po Knínicích, které se nachází jak na okraji Boskovické brázdy, tak i na okraji teritoria Malé Hané, se „kolotoč“ závodů MTB „Vrchoviny“ pootočí opět směrem do lůna Drahanské vrchoviny. V sobotu 11. září pohostí bikery malebná obec Velenov, kde tamní tratě jsou pověstné jednak svým převýšením a jednak i nádhernými výhledy na – již zmíněnou Boskovickou brázdu a také na masivy Českomoravské Vrchoviny.

Bohužel, do třetice se kryje „Vrchovina“ se závodem Českého poháru horských kol, který se jede o víkendu v Touškově u Plzně (před tím to byly termínové kolize Zadov/Benešov a Buková/Hlinsko). Přesto věřím, že ani   letos si bikeři Velenov nenechají ujít, hlavně Ti, kteří jsou vyznavači ryze přírodních tratí. Přesně takové totiž Velenov nabízí a důležitou informací je pro Vás skutečnost, že s jejich značením se započne zítra, ve čtvrtek, 9. září. Sbor rozhodčích již schválil na akci propozice: PDV-2021_velenov_po revizi

Už teď víme, že text propozic dozná jedné změny: za tradiční zdravotnici, pí. Lenku Janovskou zaskočí tentokrát stejně kvalifikovaná síla, kterou zajistí pořadatelská obec. I na Velenově se pojede závod štafet a vzhledem ke skutečnosti, že se jedná již o předposlední seriálovou „race“, jde i v této soutěži o poháry zakladatele soutěže, Ing. Aloise Hložka, hodně do tuhého! Pojďme si připomenout průběžné pořadí tohoto klání tříčlenných týmů, které je vždy vítaným zpestřením:

 

1. CP Team Goťáci – 190 bodů (1. místo Buková, 4. místo Boskovice, 3. místo Knínice)
2. BVF – 156 bodů (5. místo Buková, 14. místo Boskovice, 5. místo Kořenec, 12. místo Knínice)
3. ACT Lerak Blansko 2 – 125 bodů (1. místo Kořenec, 5. místo Knínice)
4. TUFO Otrokovice – 115 bodů (3. místo Kořenec, 4. místo Knínice)
5. Štolfíci – 110 bodů (10. místo Buková, 18. místo Boskovice, 12. místo Kořenec, 13. místo Knínice) a 110 bodů má také štafeta SPORTREG II  (2. místo v Knínicích a 6. místo v Boskovicích)  takže zatím dělené 5. místo se Štolfíkama.
O hodně půjde ale i v ostatních kategoriích. Vždyť po závodě v Knínicích máme doposud pouze dva jisté celkové vítěze: Karolínku Fialovou (Blansko – odrážedla dívky) a Šimona Grošeka (Open Cycling Academy – chlapci 7-8 let). Jsem přesvědčen, že jich po sobotě opět několik přibude!
Zbývá ještě připomenout, kdo byl ve sledovaných elitních kategoriích nejrychlejší ve Velenově v loňském roce? Shodou okolností to byli i pozdější celkoví vítězové: Petr Šich (MORAVEC Team) a Terezka Nesetová (In-Life Cycling Team). Už dnes je  jisté, že ani jeden z nich své prvenství letos neobhájí:  Petr Šich jede o víkendu finále ČP v Touškově a Tereza Nesetová se připravuje na mateřské radostné povinnosti! Takže: v sobotu na Velenově se na Vás opět těšíme! A budete příjemně překvapeni, co že je to za novou krásnou budovu v areálu závodiště!
Připomeňte si velenovské tratě:

 

Okruh 750 m:
Okruh 1800 m:
Okruhy: 3100 m a 4200 m: