«

»

Trpělivost…

Nejen nad MTB „Vrchovinou“, ale nad sportovním děním obecně se stále vznáší ponurý stín COVIDu 19…  Přesto v nezlomné víře v brzké lepší příští byli osloveni tradiční i netradiční  pořadatelé, aby – pokud možno – do 20. ledna t.r. navrhli termín svého závodu v r. 2021 a pokusili se tak položit základní kámen  jubilejního, 20. ročníku oblíbené regionální bikerské série, která se i letos uskuteční opět pod názvem Superior – Velsbike MTB Pohár Drahanské vrchoviny.

Samozřejmě nezapomínáme na to, že kvůli COVIDu 19 nebyly předány poháry ani za redukovaný ročník 2020. Náhradní datum slavnostního Večeru vítězů PDV – 18. prosinec 2020  nepřicházel z důvodu vládou znovu zavedených opatření v úvahu, a tak aktuálně jsou „na stole“ předběžně náhradní termíny č.2 a č.3: 19. února 2021 (pátek) a 5. března 2021 (taky pátek) za předpokladu, že se bude možné v příslušných počtech potkat v interiérovém prostředí. Ve hře je i jarní – exteriérová – varianta – ceremoniálu ve vhodném prostředí pod širým nebem. Při nejhorším byste se museli spokojit s předáním pohárů v rámci prvního závodu MTB „Vrchoviny“ 2021… Uvidíme, chce to trpělivost….

Jisté je, že o poháry nepřijdete: 30 sad pohárů (18 sad pro pořadí OPEN, 12 sad pro pořadí OBCE) je v Sabe Blansko nedočkavě „připraveno k palbě“..! V této souvislosti připomínám, že v pořadí OBCE budou vyhlášení nejlepší závodníci i z obcí a měst, kde se sice loni závody nekonaly , které jsou ale jinak obvyklými pořadateli (Žďárná, Okrouhlá, Nové Město na Moravě, Protivanov, Kořenec a Valchov).

Další jistotou je, že rozjede-li se „Vrchovina“ 2021, bude součástí celkového hodnocení i oficiální soutěž tříčlenných štafetových družstev o Pohár Aloise Hložka. Toho pana Aloise Hložka z Okrouhlé,  který před dvaceti lety závody o Pohár Drahanské vrchoviny inicioval. Takže do třetice uvádím slovo – trpělivost! A víru v lepší příští… Dočkáte se, uvidíte..! Určitě na tento web mrkněte po 20. lednu 2021, to už by mohl být první „nástřel“ termínové listiny..!