«

»

Termíny „Vrchoviny“ 2020.

Letošní 19. ročník MTB „Vrchoviny“,  jakoby už trošku avizoval příští, jubilejní ročník v r. 2021. Letos se pojede shodou okolností  – stejně jako v premiérovém ročníku tohoto  seriálu – pouze pět závodů. Ale zatím co v r. 2002 bylo u zrodu PDV pět svobodně se rozhodnuvších, ničím neomezovaných  pořadatelských obcí (Okrouhlá, Benešov, Kořenec, Žďárná, Suchý), po 19- ti letech je počet „pouhých“ pěti závodů ovlivněn hlavně  problémem s názvem „COVID-19″… Ta „devatenáctka“… Asi trochu problémové číslo… Co myslíte?

Ať tak, či tak: po Kořenci, Žďárné, Okrouhlé a Protivanovu se vzdala letos pořadatelství závodu i obec Valchov, což znamená že   MTB „Vrchovina“ se rozjede v červenci podle tohoto – pevně věřím, že už nezvratného a definitivního kalendáře:

  • 18. července (sobota) – Benešov u Boskovic 
  • 1. srpna (sobota) – Buková
  • 22. srpna (sobota) – Boskovice
  • 5. září (sobota) – Velenov
  • 12. září (sobota) – Knínice – finále

Mimo jiné oblíbené tratě chybí tedy tradiční náročné destinece: především „Mistrovská“ a „Grand Slamová“ Okrouhlá („Monza“) a neméně bikery vyhledávané, valchovské, taky  „Grand Slamové – Monaco-Monte Carlo“… O Novém Městě na Moravě (taky Drand Slamová trať) se ani nezmiňuiji, tam za dané situace nebyla šance závod uspořádat…  Vzhledem k redukci termínového kalendáře se do celkového pořadí seriálu bude počítat všech pět letošních závodů, to zamená: nebude se škrtat žádný závodníkem dosažený (nejhorší) výsledek. Celkové vítěze letošní MTB „Vrchoviny“ vyhlásíme opět „bokem“, na samostatném slavnostním Večeru vítězů PDV 2020, předběžný termín je stanoven na pátek, 6. listopadu 2020 a setkali bychom se opět v útulném zázemí Kulturního domu obce Suchý. Zde je tedy – pro lepší zapamatování –  jěště jednou kalendář letošní „Vrchoviny“ MTB PDV 2020 – termínová listina-5.verze

Takže: 19. ročníku MTB Superior-Velsbike Poháru Drahanské vrchoviny 2020 – zdar! Těšíme se na Vás!