«

»

Tak jo! Jdeme na to!

Souboj s prevítem s názvem COVID 19 sice nadále pokračuje, ale protože lidský faktor má v teritoriu střední Evropy momentálně „navrch“, některá sportoviště už nabývají standardních rozměrů – včetně cyklistické discipliny MTB. I proto regionální kultovní seriál závodů horských o Pohár Drahanské vrchoviny bude moci zažít i svůj 19. ročník, o jehož premiéru se postará úvodním závodem tuto sobotu obec Benešov.

Pojďme si nejdříve připomenout šestou(!) verzi MTB PDV 2020 – termínová listina-6.verze  termínové listiny, kde je změněn termín předposledního velenovského závodu na neděli, 6. září. Se souhlasem starosty obce Velenova p. Jana Havelky jsme tak učinili na žádost pořadatele závodu Author-Šela p. Procházky, který hodně populární závod pro bikery pořádá na olomoucku v sobotu, 5. září. Takže bikeři z obou regionů budou moci být účastni na obou akcích.

A teď už k tomu. co je aktuálně před námi – tj. „Vrchovina“ na Benešově a já zmíním ve stručnosti rozdíly oproti loňsku. „Zbrusu“ novou trať budou mít kategorie dětí do 6-ti let, které už výkonostně „vyrostly“ z nudného ježdění kolem místního fotbalového hřiště, a které pošleme na půlkilometrový okruh, který je taky už situován do prostoru březového hájku.

Další dvě korekce si vyžádala dospělá trať (3.900 m). Finální výjezd na „Velké Machu Picchu“ jsme byli nuceni z důvodu těžby dřeva situovat lesním terénem více vpravo, takže cca 100 metrový úsek do kopce je po dost měkém povrhu, po neuježděném jehličí… Snad to dáte… Druhá změna na Vás čeká po výjezdu z lesa. Tam jste byli zvyklí jet vpravo a pak najíždět vlevo do „břízek“. Značení tratě Vás ale navede vlevo a do „břízek“ najedete zpravé starany.

A ještě jedno upozornění pro rajdry na „velké“ trati: V „Údolí smrti“ si letos opravdu užijete vody! Deštivé období způsobilo, že terénní „vracečka“ na nejnižším bodu (caa 695 m.n.m.) nejvýše položené tratě tratě (720 m.n.m.), kterou z minulých let dobře znáte, je letos skutečně pod vodou. Takže na Vás čeká brod… No, spíše „brodek“… Zde jsou k nastudování propozice Propozice Benešov 2020, v průběhu dne přibudou i plánky tratí… V sobotu se na Vás těšíme! A, prosím,  přivezte sluníčko!

P.S. jestliže jste se přihlásili předem přes tyto webovky a nepřišel Vám potvrzovací e-mali, nelekajte se… Vaše přihláška je jisto-jistě zapsána a na odstranění tohoto „šotka“ se intenzivně pracuje. Dík moc za pochopení….

P.S.2 Věřte – nevěřte, stihli jsme v této nervózní a hektické době i  propagaci letošní „Vrchoviny“…: Kdo se na materiáleh poznáte, neděkujte / nenadávejte mě. Já posílám vždy do tiskárny k výběru cca 30 fotografií… Ruce na „pákách“ má designér firmy Artron Boskovice.

MTB-Superior2020-letacekA5-nahled2

MTB-Superior2020-letacekA3-nahled2