«

»

Suverén Michal Kozel!

Na technické trati ve Valchově se jel minulou sobotu již desátý závod letošního jubilejního, 15.  ročníku MTB Poháru Drahanské rchoviny. Na bikery oblíbeném okruhu, který dostal výstižnou přezdívku „MONACO“, si v elitní kategorii mužů potčínal v průběhu závodu vskutku suverénně Michal Kozel (MTB Superior Team). Vyhrál způseobem start-cíl a šestým vítězstvím v řadě pkračuje ve spanilé jízdě letošní „Vrchovinou“. V ženách byla nejlepší Lucie Veselá (GT Opportunity).  Oba jmenovaní jsou po deseti závodech i zaslouženými lídry clkového pořadí a mají nakročeno ke zisku prestižních trofejí jubilejního ročníku.

Obavy pořadatelů z nízké účasti vlivem vrcholícího období dovolených se ukázaly jako zcela liché. Celkem 173 závodníků svedlo souboje na na šesti (!) variantách svedomitým Jožkou Barákem postavených tratí. Jmenovaný ředitel závodu vstoupil letos „na věčné časy a nikdy jinak“ do historie místní „race“ tím, že dvě nové šikány, které vytvořil (tu první na dětských variantách tatí v prostoru fotbalového stadionu, tu druhou na sjezdu, který následjue po výjezdu z „Písečáku“) nesou jeho jméno jako Barákova šikana č. 1 a Barákova šikana č.2. Josefe, můžeš s tím nesouhlasit, můžeš proti tomu protestovat, obávám se ale, že to je  tak všechno, co se s tím můžeš dělat…

Nejlepší "eliťáci" v "Monte Carlu": zleva stříbrný Viktor Klos, uprostřed zlatý Michal Kozel a vpravo bronzový Roman Kubice.

Nejlepší „eliťáci“ v „Monte Carlu“: zleva stříbrný Viktor Klos, uprostřed zlatý Michal Kozel a vpravo bronzový Roman Kubice.

Stejně jako pořadatelé i počasí bylo bez chyb. Déšť z předvečera závodu způsobil pozitivně v tom, že tratě nebyly nikterak prašné, no a sluníčko během dopoledne již doktreslilo kolorit vydařeného bikového dne, na kterém se to osobnostmi jen hemžilo: nechyběl senátor a skvělý běžec Standa Juránek (ten si dokonce několikrát „dal“, samozřejmě co by běžec, hlavní 3000 m dlouhý okruh – bravo Stando!), nechyběla místostarostka Boskovic a patronka letošní „Vrchoviny“ Mirka Vítková (doprovázela co by trenérka svoje letos toliko úspěšné svěřenkyně v kategorii odrážedel, sestry Adélku  a Klárku Věrných, no a nechyběl námi avizovaný – v čase olympijském – olympionik: desátý se silničního cyklistického závodu s hromadným startem z her letní olympiády v Soulu 1988 – toho času taky senátor – Jozef Regec.

IMG_0215

Adéla Šafářová má další primát: jako první vítězka „Vrchoviny“ proťala cílovou pásku s praporem v ruce!

Z hlediska účasti byli skutečnou ozdobou ve Valchově hutně zastoupené severomoravské týmy: především jsme měli radost z účasti silné ekipy  nestora moravské a české cyklistiky – JIrky Sedláčka (SK  Jiří Team). Jeho „koně“  ukázali svoji sílu ziskem zlata v kategoriích mladších žáků, juniorů a kadetů no a náčelník za „mladejma“ nezůstal nikterak pozadu: v prestižním souboji „Titánů“ v kategorii Masters III vybojoval sympatický Jirka za zlatým Dušanem Olejníčkem (GT Opportunity) a stříbrným Martinem Šímou (MaxCursor) cenný bronz! Dík slovenské závodnici Barboře Svrčkové ze Skalice (Dema Racing Team) dostal valchovský závod i pěkný přívlastek – mezinárodní. V dětských kategoriích pak potvrdily svoji suverenitu renomované regionální týmy, kterými jsou ACT Lerak Blansko, Drahanský Sporttem a MORAVEC Team. No a dík MORAVEC Teamu měli možnost diváci vidět vůbec poprvé v patnáctileté historii seriálu dojezd vítěze (resp. vítězky) do cíle s týmovým praporem. V případě skvělé Adély Šafářové (NUTREND Specialized), která finišovala do cíle s praporem MORAVEC  Teamu (kde cyklisticky vyrostla) došlo k ukázkovému naplnění hesla: „Bikeři všech zemí (a týmů), spojte se!“ Zde studujte výsledkový servis a nezapomeňte, že „Vrchovina“ pokračuje v sobotu, 20. srpna 2016 jedenáctým závodem v Bukové. Monitorujte taky bohatou, třídílnou fotogalerii ze závodu: Fotogalerie 1Fotogaelrie 2Fotogalerie 3, no a tuť omrkněte i dvojdílný záznam z prostoru startu a cíle, který pro Vás pořídila firma TOP Net Boskovice.