«

»

V sobotu už po třinácté…

…se roztočí kola letošního 16. ročníku MTB Superior Poháru Drahanské vrchoviny, když takřka do roka a do dne pohostí bikery všech kategorií (nejen) z regionu další z obci cyklistice zaslíbených, Velenov. Tímto závodem započne poslední pětina prestižního seriálu a to neznamená nic jiného, než že už začíná jít – co se týče celkového pořadí v jednotlivých kategoriích – opravdu „do tuhého“… Vzorní pořadatelé v čele se starostou obce, Honzou Havelkou, jsou aktuálně v plné práci na „race“, v rámci které bude závodníkům, stejně jako v minulosti,  předloženo celkem pět variant okruhů!

Připomínám, že pouze ve dvou kategoriích z osmnácti, které jsou letos reglementem MTB „Vrchoviny“ vypsány, je rozhodnuto o celkových vítězích v pořadí OPEN. V kategorii mladších žákyň se bude z celkového prvenství letos už jisto jistě radovat objev letošní české bikové scény – Eliška Hanáková (MORAVEC Team – vyhrála doposud všech 12 závodů) a v kategorii Masters II má jistotu prvenství po Grand Slamu v Bořitově i její starší týmový kolega – Martin Gottwald. V ostatních kategoriích je vesměs situace v boji o pohárové pozice v celkovém pořadí vzácně vyrovnaná, výjimkou je možná společná kategorie juniorek a kadetek, kde už jen pár bodíků k celkovému prvenství chybí další úspěšné reprezenantce MORAVEC Teamu, Janě Tesařové.

V elitních kategoriích budou obhajovat prvensví – mezi muži Roman Kubica (MS Bike Academy Racing), který se letos radoval ze tří startů z vítězství zatím jednou (Velká cena Kořence) a v celkovém pořadí figuruje na 12. místě. „Druhé housle“ na Velenově ale určitě nebude chtít hrát dosavadní lídr celkového pořadí elitní kategorie, Jirka Ošťádal (Enjoy Riding Team), který letos zvítězil  už clkem 3x (Okrouhlá, Březová, Bořitov) a jehož souboje především s borci týmu Kola Koblížek (Petrem Koblížkem a bratry Alešem a Lukášem Zatloukalovými) se očekávají i na velenovské trati. Mezi ženami zde byla loni nejrychlejší Pavla Nováková z Otrokovic, která se letos objevila na startu MTB „Vrchoviny“ ale pouze jednou, za to vítězně – na Okrouhlé. Přitažlivé souboje jsou ale  pravidelně k vidění i v převážné většině dětských kategorií, což je nejlepší pozvánkou na sobotní závod ve Velenově, který bude tak trochu v záři probíhajícíhu Mistrovství světa horských kol, které v tomto týdnu hostí australské Cairns, a na kterém startuje nejeden český reprezentant, který v minulosti závodil  či v současnosti závodí  na tratích MTB „Vrchoviny“ (např. Adéla Šafářová…) … Zde studujte oficiální, rozhodčími a pořadatelem již schválené propozice: PDV-2017_velenov_propozice  a  níže si připomeňte atraktivní tratě, které budou oproti loňsku prakticky beze změn. V sobotu se na Vás všechny ve Velenově opět moc těšíme! A nezapomeňte s sebou přivést – tak jako do Bořitova – sluníčko!

A ještě závěrečná informace, bohužel smutná…Na obrázku v záhlaví této aktuality (vlevo) určitě všichni poznáte šáfa ACT Lerak Blansko, Karla Stloukala. Sportovec tělem i duší, který stál za zrodem a úspěchy tohoto dalšího výborného  regionálního cyklistického týmu, už bohužel není mezi námi… Zákeřná nemoc ukončila jeho smysluplný život nečekaně brzy… Kdo ví? Možná tam Na Hoře potřebovali operativně kvalitního trenéra… Budeme na Tebe, Karle vzpomínat… A nejen teď v sobotu na Velenově… A kdo ví? Možná bude Karel sledovat sobotní Velenov z Cyklistického Nebe po boku Vlastimila MORAVCE…

Trať 350 m

Trať 750 m

Trať  1800 m

 

Trať 3100 m

Trať 4200 m