Rozpis 2019

POHÁR DRAHANSKÉ VRCHOVINY 2019

18. ročník

ÚVOD
Pohár Drahanské vrchoviny je seriálová soutěž závodů horských kol v regionu Drahanské vrchoviny. Zazávodit si mohou nejmenší děti, žactvo, mládež, veteráni, hobby i elitní jezdci.
Přijeďte aktivně strávit svůj volný čas do nádherné přírody v blízkosti Boskovic a Moravského krasu.

ROZPIS SOUTĚŽE 2019

Pořadatel
MORAVEC TEAM z. s. – hlavní pořadatel
680 01 Boskovice, nám. 9. května 9

email: moravecteam@gmail.cz
web: www.moravecteam.cz

Pořadatelé závodů – dle rozpisu jednotlivých závodů.

Koordinační tým

Ing. Petr Koudelka – koordinátor
mobil: 605 068 098 (pro snazší zapamatování 605 0Jágr 0Nagano), email: starosta.benesov@seznam.cz

Martin Zemánek – zpracování výsledků, webmaster
mobil: 728 737 411, email: martin.zemanek@seznam.cz

Tereza Tlamková – rozhodčí
mobil: 721 269 958, email: TerezaTlamkova@seznam.cz

Vlastimil Odehnal – stavitel tratí
mobil: 604 474 855, email: ody55@atlas.cz

Magda Vinická – zdravotník
mobil: 604 529 002, email: magda.vi@centrum.cz

Informační web: www.pohardrahanskevrchoviny.cz
Facebook: www.facebook.com/pohar.drahanske.vrchoviny

Pravidla
Pravidla MTB pro rok 2019

Termínová listina

04.05. MTB XCO Valchov (Grand Slam – včetně závodu štafet)

18.05. MTB XCO Benešov (Grand Slam)

08.06. MTB XCO Okrouhlá (Grand Slam)

22.06. MTB XCO Žďárná (včetně závodu štafet)

13.07. MTB XCO Protivanov (včetně závodu štafet)

10.08. MTB XCO Buková (včetně závodu štafet)

17.08. MTB XCO Boskovice (Grand Slam)

24.08. MTB XCO Kořenec

07.09. MTB XCO Velenov

14.09. MTB XCO Knínice (včetně závodu štafet)

21.09. MTB XCO Nové Město na Moravě (Grand Slam) – finále

 

Časový plán a kategorie

Od 8.45 registrace závodníků, konec registrace nejpozději 30 minut před startem každé kategorie

blok čas kategorie ročníky délka závodu (cca) délka okruhu (cca)
8.45 Registrace
I. 9:30 Chlapci odrážedla 2014 a mladší 1 minuta 50 m
9:35 Dívky odrážedla 2014 a mladší  1 minuta 50 m
9:40 Chlapci do 6 let 2013 a mladší  3 minuty 250 m
9:50 Dívky do 6 let 2013 a mladší  3 minuty 250 m
10:00 Chlapci 7 až 8 let 2011 – 2012 5 minut 1000 m
10:10 Dívky 7 až 8 let 2011 – 2012 5 minut 1000 m
10:30 Vyhlášení výsledků
II. 11:00 Chlapci 9 až 10 let 2009 – 2010 10 minut 1000 m
11:15 Dívky 9 až 10 let 2009 – 2010 10 minut 1000 m
11:30 Mladší žáci 11 až 12 let 2007 – 2008 15 minut 2000 m
11:32 Mladší žákyně 11 až 12 let 2007 – 2008 15 minut 2000 m
12:00 Starší žáci 13 až 14 let 2005 – 2006 20 minut 2000 m
12:02 Starší žákyně 13 až 14 let 2005 – 2006 20 minut 2000 m
12:45 Vyhlášení výsledků
III. 13:30 Muži 19 až 39 let 1980 – 2000 60 minut 3000 m
Junioři a Kadeti 15 až 18 let 2001 – 2004 50 minut 3000 m
13:32 Muži Masters2 40 až 49 let 1970 – 1979 50 minut 3000 m
Muži Masters3 50 a více let 1969 a starší 50 minut 3000 m
Ženy 19 a více let 2000 a starší 50 minut 3000 m
Juniorky a kadetky 15 až 18 let 2001 – 2004 30 minut 3000 m
14:40 Vyhlášení výsledků      

Poznámka: časový plán bude mírně pozměněn v těch závodech, ve kterých jsou vyhlášeny závod tříčlenných štafet.

Startovné
– kategorie do14 let – 50 Kč
– ostatní kategorie – 150 Kč
V ceně startovného je zahrnuto občerstvení pro každého závodníka.

Předpis
Závodí se dle ustanovení Soutěžního řádu pro závody horských kol v ČR vydaného Komisí MTB ČSC, dle ustanovení rozpisu Poháru Drahanské vrchoviny a rozpisů jednotlivých závodů, které jsou závazné pro všechny startující. Každý závodních startuje na základě vyplněného prohlášení na vlastní nebezpečí a musí být vybaven cyklistickou přilbou.

Hlavní pořadatel si vyhrazují právo na změnu tohoto rozpisu a rozpisů jednotlivých závodů.

Hodnocení
–  Pořadí OPEN – bodují všichni závodníci ve všech kategoriích,
– Pořadí OBCE – závodníci z pořadatelských měst a obcí jsou bodováni, jejich pořadí v jednotlivých závodech není vyhlašováno, celkové pořadí je vyhlášeno samostatně na Slavnostním Večeru vítězů Poháru Drahanské vrchoviny, který se uskuteční v kulturním domě některé z pořádajících obcí po skončení MTB sezóny 2019 (předpokládaný termín – v některou ze sobot na konci října či začátku listopadu, tak, aby se slavnostní akce nekryla se závodem Českého cyklokrosového poháru).
– Každý pořadatel má právo vyhlásit v rámci svého závodu pořadí závodníků ze své obce.

Ceny – do 14 let
– celkem se jedná o 12 kategorií
Závod:
– v pořadí každý závodník bude ohodnocen
– závodníci na 1. až 3. místě obdrží věcné ceny a medaile
Celkové pořadí:
– v celkovém pořadí bude vyhlášeno pět nejlepších, přičemž první tři nejlepší v kategorii obdrží pohár Drahanské vrchoviny  a všech pět vyhlášených pak věcné ceny  od pořadatele závodu a partnerů. Celkové vyhlášení proběhne na Slavnostním Večeru vítězů Poháru Drahanské vrchoviny, který se uskuteční v kulturním domě některé z pořádajících obcí po skončení MTB sezóny 2019 (předpokládaný termín – v některou ze sobot na konci října či začátku listopadu, tak, aby se slavnostní akce nekryla se závodem Českého cyklokrosového poháru).

Ceny – od 15 let
– celkem se jedná o 6 kategorií
Závod:
– nejlepší tři závodníci v kategorii obdrží věcné ceny a medaile
Celkové pořadí:
– nejlepší tři závodníci v kategorii obdrží pohár a věcné ceny od pořadatele závodu a partnerů. Věcné ceny obdrží i závodníci, kteří se v celkovém pořadí umístí na 4. a 5. místě. Vyhlášení celkových výsledků  proběhne na Slavnostním Večeru vítězů Poháru Drahanské vrchoviny, který se uskuteční v kulturním domě některé z pořádajících obcí po skončení MTB sezóny 2019 (předpokládaný termín – v některou ze sobot na konci října či začátku listopadu, tak, aby se slavnostní akce nekryla se závodem Českého cyklokrosového poháru).

Celkové hodnocení
– za umístění v jednotlivých závodech jsou udělovány body dle pořadí v cíli.
– Do celkového pořadí je započítáváno 8 nejlepších bodových výsledků.
– Při rovnosti bodů rozhodují pomocná kritéria – 1. Počet lepších umístění, 2. Umístění ve finálovém závodě.

Bodovací tabulka r. 2019:

Pořadí 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18.
Body 75 65 60 55 50 45 40 38 36 34 32 30 28 26 24 22 20 18

 

Pořadí 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. 27. 28. 29. 30. 31. 32. 33. 34. 35.
Body 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1

Doprovodný program

Součástí doprovodného programu jednotlivých závodů jsou:

– zdarma Cykloškola – dětská překážková dráha po celý den
– zdarma skákací hrad po dobu konání dětských a žákovských závodů (vybrané závody) + dětský koutek + soutěže pro děti
– prodej občerstvení