«

»

Premiéra v Ořešíně! – 2

MTB Pohár Drahanské vrchoviny zavítá o posledním májovém víkendu do Ořešína u Brna, kde se odjede třetí pokračování letošního seriálu. Ořešínský vánek-vichr je mezi bikery z okolí Brna z minulých let známá a dost oblíbená MTB race a tak snad zařazení tohoto podniku do MTB „Vrchoviny“ bude pro všechny vzájemně prospěšné a pomůže dalšímu rozvoji kvalitního MTB sportu nejen v lokalitě Drahanské vrchoviny.

Vše ještě v loňském roce „zpískal“ náš podporovatel a regionální zástupce Pivovaru Ferdinand Tomáš Zachoval, který nás ve smyslu vřazení ořešínského závodu do MTB „Vrchoviny“ oslovil. Slovo dalo slovo, a protože se vylepšením a novinkám pro Vás – bikery –  vůbec nebráníme, inovativní novinka je tady! Ořešínský pořadatelský tým v čele s Františkem Pokorným a Martinem Brazekem přistupují od samého počátku naší spolupráce k akci velmi zodpovědně, čehož jsou důkazem již nyní rozhodčími schválené propozice Propozice A4 na sobotní závod a zde jsou k omrknutí už i plánky tratí.

Ještě můžete omrknout výsledky z Ořešína z r. 2021 a já už jen připomenu, že z Okrouhlé by měly obhajovat v ořešíně vítězství v elitních kategoriích mužů a žen Petr Šich (MORAVEC Team) a Pavlína Maráčková (SK Jiří Team). Zatím co obhájkyně loňského celkového prvenství, Pavlína Maráčková už v Okrouhlé svoji účast na třetí „Vrchovině“ v Ořešíne potvrdila, Petr Šich bude z důvodu nemoci zcela jistě v sobotu absentovat. Osobně jsem přesvědčený, že startovky v dětských kategoriích budu stejně hutné, jako v minulých dvou závodech a že se zde opět  objeví nejedna dětská hvězdička ověnčená úspěchy i ze tří již odjetých závodů  Českého poháru horských kol! Takže v sobotu v Ořešíně se na Vás opět těšíme!