«

»

Pod „Chlumy“ No.1: Kubica!

Dvanáctý závod MTB Poháru Drahanské vrchoviny poslední srpnovou neděli letošního roku byl termínově v nelehké pozici… Souběžně se běžel v Blansku Půlmaraton Moravským krasem, v Ostarvě Bělském lese se jel Ostarvský Chachar,  ryze amatérské cyklisty z regionu zvala do sedel vyjížďka Malou Hanou… O běžecké Vícecké desítce a Dnu otevřených dvěří na radiolokátoru Skalky u Benešova ani nemluvě… Přesto v této těžké konkurenci poutavých akcí bořitovský závod obstál na jedničku! Opět nadprůměrná účast 162 rajdrů je toho důkazem! Těm tentokrát  pomyslně vládnul vítěz kategorie mužů ELITE – Roman Kubica, jenž tak obrazně přebral žezlo kralování nad letošní „Vrchovinou“!

P1080230

Severomoravák Roman Kubice dal před Ostarvským Chacharem přednost MTB „Vrchovině“ v Bořitově a udělal dobře. Pod Chlumy se v sobotu mohl radovat z vítězství!

Letošní Bořitov byl výjimečný nejen počtem účastníků… Zaznamenali jsme další nová jména ve startovních listinách a to je – vzhledem k tomu, že se celý čtrnáctidílný seriál blíží ke svému závěru – velmi potěšující skutečnost!  Z jednotlivých závodů byly dramatické a se skutečným nábojem pravé bikerské atmosféry opět ranní starty nejlmladších kategorií, ve kterých počty závodníků opět výrazně převyšovali poněkud „řidší“ startovní pole jejich starších žákovských kolegů. Asi nejdramatičtější náboj měl společný závod juniorů a kadetů. Letos poprvé se na startu „Vrchoviny“ objevil Patrik Němec (J.K. Cycling Team) a byl to on, kdo udělal závod. Od startu diktoval tempo, přičemž jeho pronásledovateli byli Dalibor Hudeček (TUFO CZ Otrokovice) a Karel Vinický (MORAVEC Team). Patrik měl však v první polovině závodu problém s řetězem a zdržení zpsobilo, že vedení v závodě se ujal hulínský Hudeček. Když musel vzdát po technických problémech Karel Vinický, bylo jasné, že boj o zlato se odehraje mezi dvojicí Hudeček – Němec. Časovou ztrátu na Dalibora Hudečka po technických trablech Patrik Němec skvělou stíhací jízdou  smazal a v posledním kole šel opět nezadržitelně do čela. Vše nasvědčovalo tomu, že si po zásluze dojede pro vítězství, kdyby… Kdyby se mu asi 2km před cíle opět nezopakovala techická potíž s řetězem… Dalibor Hudeček zpomalení svého spopeře samozřejmě využil, a před Patrika Němce, který do cíle dobíhal, se stihnul ještě posunout a závod tak trochu se štěstím vyhrát… I závod mužů ELITE měl náboj. Při neůčasti Michala Kozla za to hned od strartu „vzal“ největší favorit, Roman Kubica (MS Bike Academiy Racing) a vytvořil si dostatečný náskok před svými pronásledovateli. Ve druhé polovině závodu se ho snažil znervóznit výborně jedoucí brněnský Lukáš Janků (Pepe Bike), ale zkušený Kubica si dokázal s jistotou svoje vedení a posléze vítězství pohlídat! Ženám pak vévodila Kateřina Gottwaldová (MORAVEC Team), která dokázala v Bořitově obhájit – jako jedna z mála – svůj triumf z pře týdne z Bukové. Zde studujte kompletní bořitovský výsledkový servis a tuť zas omrkněte bohatou fotogalerii ze sobotního závodu,